500 zł na dziecko. Znamy już wzory dokumentów, potrzebnych do uzyskania 500 złotych na dziecko. Jakie dokumenty trzeba złożyć aby otrzymać 500 zł na dziecko. Poniżej znajdziecie informacje.

500 zł na dziecko: wniosek, dokumenty, jak złożyć wniosek
Ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i jego wypłata następują na wniosek matki, ojca, opiekuna faktycznego albo opiekuna prawnego dziecka. Wniosek taki składa się w urzędzie gminy lub miasta właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenie wychowawcze. Można będzie go złożyć także w wersji elektronicznej. Sama procedura, zarówno w przypadku wniosków składanych drogą tradycyjną, jak i elektroniczną, jest podobna do formalności w przypadku świadczeń rodzinnych.

500 zł na dziecko WNIOSEK, DOKUMENTY
Pierwsze wnioski będzie można składać w dniu wejścia w życie ustawy (rząd zakłada, że najpóźniej 1 kwietnia br.). Po zaakceptowaniu przez gminę świadczenie będzie wypłacane od 1 kwietnia do 30 września 2017 r. Występować będzie można o nie raz na rok (przysługuje za okres od 1 października danego roku do końca września kolejnego). Następne wnioski można składać od 1 sierpnia.

500 zł na dziecko: dokumenty, wzór
500 zł na dziecko. Wzór wniosku
500 zł na dziecko. Oświadczenie o dochodach

500 zł na dziecko WNIOSEK, DOKUMENTY. Jakie dokumenty trzeba złożyć aby otrzymać 500 zł na dziecko
Oficjalnie zasiłek wypłacany w ramach programu jest określony jako świadczenie wychowawcze. Przysługuje matce, ojcu, opiekunowi faktycznemu albo prawnemu do dnia ukończenia przez dziecko 18. roku życia. Chodzi o częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowaniem, w tym z opieką i zaspokojeniem jego potrzeb życiowych. Co do zasady świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł przysługuje na drugie i następne dzieci niezależnie od wysokości dochodów rodziny.

500 zł na dziecko WNIOSEK, DOKUMENTY
Kryterium dochodowe dotyczy ewentualnego świadczenia na pierwsze dziecko. Projekt ustawy przewiduje, że mogą je otrzymać rodziny, w których dochód na jednego członka nie przekracza 800 zł miesięcznie. Z tym że, jeżeli członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne, to świadczenie wychowawcze przysługuje na pierwsze dziecko, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza 1200 zł.

Jakie dokumenty trzeba złożyć aby otrzymać 500 zł na dziecko

Źródło: TVN24/x-news

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Karolina (gość)

Witam. W mojej gminie jest osoba ale niekompetentna do swojego stanowiska i wymaga takich papierow gdzie nigdzie nie sa potrzebne. Ale tego zlozmalozlozylamosek na poczatku kwietnia a jeszcze nie otrzymalam decyzji.

ewa (gość)

Składanie wniosków yhym... tylko ze w naszej gminie nie ma jeszcze programu ani kompetentnej osoby która by mogła się tym zająć i co w tedy?