Biedronka uruchamia sieć paczkomatów Biedronka uruchamia sieć paczkomatów

Biedronka uruchamia sieć paczkomatów (© Sławomir Kowalski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Paczkomaty - Biedronka decyduje się na kolejny krok, który ma uatrakcyjnić ofertę tej największej sieci detalicznej w Polsce. Wkroczenie do obsługi sklepów internetowych to konkurencja dla InPostu. Przedsięwzięcie Biedronki i duńskiego SwipBoxu wkrótce doczeka się realizacji - pierwsze urządzenie w jednym z katowickich sklepów już 16 maja - informuje "Rzeczpospolita".

Paczkomaty w Biedronce. Pierwsze urządzenie w KatowicachBiedronka ma udostępnić firmie SwipBox z Danii powierzchnię sklepów pod budowę sieci paczkomatów. Pierwszy automat ma się pojawić w Katowicach z dniem 16 maja. Kolejne paczkomaty zostaną uruchomione w Krakowie i w Warszawie.

Jak informuje biuro prasowe Jeronimo Martins, cytowane na łamach "Rzeczpospolitej" kolejne paczkomaty stopniowo będą oddawane do użytku w kolejnych lokalizacjach. W planachjest montaż 300 automatów na terenie całego kraju.


To wyzwanie rzucone InPostowi, który do tej pory ma pozycję lidera na rynku kurierskim. Według ustaleń "Rzeczpospolitej" paczkomaty mogłyby stanąć nawet w 2 tysiącach sklepów sieci Biedronka.

W obsługę paczek, które mają być odbierane w dyskontach chcą włączyć się największe firmy logistyczne działające w Polsce, takie jak: DHL, DPD, FedEX, GLS, Ruch oraz UPS.

Zakupy w sieci stają się coraz popularniejsze - konsumenci wydają na nie około 40 miliardów złotych rocznie. Jeśli chodzi o dostawę - to niemal co piąty klient wybiera dostawę do paczkomatów.

ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Dlaczego warto dbać o środowisko?

Źródło: Dzień Dobry TVN, x-news

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Xx (gość)

Czy też będą pisać o usługach pocztowych i w związku z tym mieć otwarte w niedzielę?