Budowa ekspresowej zakopianki robi wielkie wrażenie. Wysokie wiadukty, ogromne konstrukcje oraz głębokie wykopy bardzo mocno zmieniły krajobraz. Oto najnowsze zdjęcia z budowy Zakopianki na odcinku Lubień - Chabówka, realizowanego przez włoskie konsorcjum Astaldi.

Efekty widać w większości gołym okiem. Cały odcinek od Lubnia do Rabki usiany jest konstrukcjami - filarami, ustrojami nośnymi, przęsłami estakad czy też murami oporowymi. W wielu miejscach robotnicy wkopywali się głęboko pod poziom gruntu, w innych zbudowano wysokie nasypy.

O skali budowy świadczyć mogą liczby sił zaangażowanych w powstanie inwestycji. Z końcem marca średnio na budowie trzech odcinków zakopianki pracowało ponad 1000 budowlańców, w użyciu było ponad 300 jednostek różnego typu sprzętu budowlanego.

ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Bezpieczna podróż w samochodzie. O czym warto pamiętać?

Autor: Dzień Dobry TVN, x-news

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!