(© Andrzej Banaś)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Małopolsce sytuacja stabilizuje się. Poziom wody w niektórych rzekach nadal jest wysoki, ale woda zaczyna opadać. Stan alarmowy przekroczony jest w 14 miejscach, stan ostrzegawczy w 11. Alarm przeciwpowodziowy obowiązuje nadal w Krakowie, Bochni, Brzesku, w powiecie suskim oraz na terenie 14 gmin. Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje w Grybowie, w powiecie dąbrowskim, oświęcimskim, myślenickim i limanowskim oraz w 12 gminach.

W miejscowości Dwory (powiat oświęcimski) w wyniku podtopienia pól utrudniony był dojazd do domów mieszkalnych. W miejscowości Rajsko (gmina Oświęcim) z powodu rozlewisk podtopiona została piwnica szkoły podstawowej, gimnazjum gminnego nr 1, ale lekcje odbywały się bez zakłóceń. W powiecie brzeskim, krakowskim, limanowskim, bocheńskim, myślenickim, nowotarskim, oświęcimskim, wadowickim i tarnowskim strażacy wypompowywali wodę z rozlewisk i pól oraz z piwnic. Prace polegały również na zabezpieczaniu wałów, udrażnianiu dróg.

W powiecie brzeskim strażacy uszczelniali wały w miejscowości Księże Kopacze i Kwików (gmina Szczurowa). Na terenie powiatu brzeskiego wystąpiły także lokalne podtopienia posesji oraz budynków mieszkalnych w miejscowościach Gnojnik, Iwkowa, Czchów i Uszew. W miejscowości Pcim (powiat myślenicki) droga gminna do osiedla Świątki została przerwana przez wezbrany nurt Raby. Uniemożliwiło to dojazd do ok. 45 domów. W gminie Tokarnia w miejscowości Krzczonów uaktywniło się osuwisko, ewakuowano cztery osoby. W gminie Zembrzyce uszkodzone zostały tory kolejowe, ale trasa kolejowa Sucha Beskidzka - Kraków jest już przejezdna. W miejscowości Lubień (powiat myślenicki) na terenie kamieniołomu zginął mężczyzna porażony prądem. Do wypadku doszło podczas zabezpieczania miejsca przed zalaniem.

Na terenie gminy Muszyna w miejscowościach Milik, Barcice, Krynica - Słotwiny i Banowice bez prądu jest ok. 660 odbiorców.

Nieprzejezdna jest droga krajowa nr 52 w kierunku Bielska - Białej, ponieważ zamknięty został most w miejscowości Czaniec (woj. śląskie). Objazdy w kierunku Bielska - Białej możliwe są drogą wojewódzka nr 948 do Oświęcimia, a następnie drogą wojewódzka nr 933 w kierunku Pszczyny oraz drogą S1 do Bielska - Białej.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dziś w nocy spodziewane są przelotne opady deszczu o natężeniu lokalnym, umiarkowanym.

Wprowadzone alarmy przeciwpowodziowe
miasto Bochnia
gmina Bochnia
gmina Pcim (powiat myślenicki)
gmina Bochnia (powiat bocheński)
powiat suski
miasto Kraków
gmina Czernichów (powiat krakowski)
gmina Skawina (powiat krakowski)
gmina Wietrzychowice (powiat tarnowski)
gmina Ciężkowice (powiat tarnowski)
gmina Borzęcin (powiat brzeski)
miasto Brzesko
gmina Dębno (powiat brzeski)
gmina Gnojnik (powiat brzeski)
gmina Szczurowa (powiat brzeski)
gmina Grybów (powiat nowosądecki)
gmina Łabowa (powiat nowosądecki)
gmina Łososina Dolna (powiat nowosądecki)
strona: 1 z 2 następna strona »

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: