Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dąbrowa Górnicza: oto atrakcje na finał WOŚP 13 stycznia! [PROGRAM, FOTO]

PAS, mat. prasowe
WOŚP 2018 był bardzo udany w Zagłębiu. Tym razem pewnie też będzie ciekawie
WOŚP 2018 był bardzo udany w Zagłębiu. Tym razem pewnie też będzie ciekawie PAS, KK. mat. UM Będzin
W niedzielę 13 stycznia odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbierane będą pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W Dąbrowie Górniczej orkiestrowe wydarzenia odbędą się nad Pogorią III, w Miejskiej Bibliotece Publicznej i w Strzemieszycach.

O godz.10 nad Pogorią III, stowarzyszenie Pogoria Morsuje zorganizuje wspólne morsowanie. Nie zabraknie też pokazu ratownictwa wodnego oraz porad, jak bezpiecznie zachowywać się na lodzie. Za datki będzie można posilić się żurkiem, przygotowanym przez przedstawicieli stowarzyszenia Inicjatywa Dąbrowska.

W godz.15-17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej dzieci pograć będą mogły w planszówki, do godz.20 sklepik Pod Aniołem zaoferuje rozmaite ozdoby, rzeźby czy ręcznie robioną biżuterię. Będzie też loteria fantowa, porady diabetologiczne i mierzenie poziomu cukru we krwi, a także pokazy udzielania pierwszej pomocy. O godz.15 przed budynkiem zagra Miejska Orkiestra Dęta, a o 19.15 zespół Niadara. Dzień zamknie pokaz ognia, który odbędzie się o godz. 20.

W Strzemieszycach WOŚP zagra w filii MBP przy ul. Ofiar Katynia. Tam od godz.15 czekać będą m.in. występy artystyczne, zabawy i konkursy dla najmłodszych, sceniczne talenty zaprezentują uczniowie  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i podopieczni stowarzyszenia „Otwarte serca” oraz fundacji „Godne życie”. Będą licytacje, o godz.19 zagra zespół After Midnight, a o godz.20 dzień zostanie zwieńczony wspólnym odśpiewaniem „Barki”.

13 stycznia na ulice miasta wyruszy 400 wolontariuszy. Celem tegorocznego finału jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

W ciągu dotychczasowych 26. finałów, fundacja WOŚP zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny ponad 951 mln zł.  Na oddziały szpitali trafiło ponad 59 700 urządzeń medycznych zakupionych dzięki ofiarności i zaangażowaniu milionów osób.

Oto, co przygotowały natomiast dla wszystkich uczestników tego wyjątkowego wydarzenia miasta i miejscowości powiatu będzińskiego. Jeśli się tam znajdziecie, też traficie na wiele ciekawych inicjatyw, koncertów, pokazów, licytacji oraz bieg.

BĘDZIN

W Będzinie zaplanowano z tej okazji wiele wydarzeń. Tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 10, w godzinach 10.00-14.00 będzie można oddać krew, a także wylicytować ciekawe gadżety i zakupić słodkości. W Grodźcu jak co roku finał odbędzie się w filii Ośrodka Kultury, w którym wezmą udział Szkoły Podstawowe nr 3 i 6 oraz Przedszkola Miejskie nr 14 i 15. W godzinach 14.00-16.00 zaplanowano tam licytacje, kawiarenkę, loterię oraz występy uczniów i przedszkolaków.

A to nie wszystko. WOŚP będzie można wesprzeć już w czwartek w Szkole Podstawowej nr 4 i w Przedszkolu Miejskim nr 13 oraz w piątek w Szkole Podstawowej nr 11. W placówkach zaplanowano licytacje, loterie, kawiarenki, a także występy uczniów, przedszkolaków i zaproszonych gości.

SŁAWKÓW

Z roku na rok w sławkowskim sztabie przybywa pełnych zaangażowania wolontariuszy, mnożą się idee wsparcia, sposoby pomocy i zaangażowania różnych grup społecznych w finałowe działania. Już od 15 grudnia aż do dnia finału mieszkańcy mogą wrzucać pieniądze do skarbon stacjonarnych zlokalizowanych na terenie sławkowskich firm i sklepów:

• Karczma Austeria, Rynek 2,

• Piekarnia „Złoty Róg”, Rynek 19,

• Kwiaciarnia Storczyk, Rynek 28,

• Malinowe SPA, ul. PCK 15,

• sklep wielobranżowo-spożywczy, ul. Owocowa 71. 

Od godzin przedpołudniowych w niedzielę 13 stycznia motocykliści z Road Falcon będą częstować mieszkańców ciepłym posiłkiem, harcerze ze Złotej Ósemki nie tylko będą kwestować, ale pomogą także w organizacji finału, a morsy zażyją lodowatej kąpieli, aby rozgrzać serca darczyńców. 

O godzinie 16 w Miejskim Ośrodku Kultury rozpoczną się pokazy, występy artystyczne, bezpłatne badania i licytacje. Ruszy również Wielka WOŚP-owa Loteria Fantowa. Wielki finał zakończy się tradycyjnym „Światełkiem do Nieba”. W zeszłym roku w Sławkowie zebraliśmy ponad 19 tys. złotych, czy w tym roku padnie rekord?

- Z całego serca zapraszam na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Orkiestry w Sławkowie. Tę datę trzeba zapisać w kalendarzu – 13 stycznia 2019 r. Bo gramy do końca świata i jeden dzień dłużej – podkreśla Monika Kaczmarzyk, szef sztabu WOŚP w Sławkowie.

CZELADŹ

W niedzielę, 13 stycznia, o godz. 16.00, na rynku starego miasta, odbędzie się 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze będą zbierane na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Na scenie wystąpią dla Was zespoły młodzieżowe, projekt „Czeladź śpiewa”, a także Power Of Trinity oraz Big Day! O godzinie 20.00, tradycyjnie już rozbłyśnie „Światełko do nieba” oraz zabrzmi hymn WOŚP. Nade wszystko jednak pamiętajcie o licytacjach i specjalnie przygotowanym na tę okazję sklepiku. Dochód ze sprzedaży zostanie w pełni przekazany Fundacji WOŚP. ie zabraknie też ciepłego posiłku, a dobra atmosfera zapewni świetną, wspólną zabawę.

Wcześniej, bo już o godz. 12 odbędzie się czwarta już edycja biegu oraz marszu nordic walking “Policz się z cukrzycą”. Organizują go: Czeladź Biega i Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi.

TERMIN, MIEJSCE, TRASA:

1. Bieg i marsz odbędzie się 13 stycznia 2019 roku na terenach parku Grabek oraz Parku im. Tadeusza Kościuszki.

2. Start: godzina 12 Plac Konstytucji 3 Maja Czeladź (ul. 1 Maja 30 Czeladź).

3. Weryfikacja zawodników oraz wydawanie numerów startowych odbędzie w się w dniu imprezy tj. 13 stycznia w godzinach od 09.30 do 11.30 przy linii startu.

4. Długość trasy: bieg 5 km, nordic walking 5 km oraz bieg 2,5 km i nordic walking 2,5 km.

5. Trasa biegu będzie wytyczona przy pomocy biało czerwonych taśm i oznaczeń „trasa biegu”. Na trasie można spodziewać się wolontariuszy którzy będą sprawdzać czy zawodnicy nie skracają trasy. Zawodnik skracający trasę zostanie zdyskwalifikowany.

6. Zawodników obowiązuje limit czasowy pokonania trasy wynoszący 60 minut dla biegu oraz nordic walking.
 
Udział w biegu i marszy nordic walking jest płatny na miejscu bezpośrednio do puszki wolontariusza WOŚP. Wpisowe wynosi 30 zł. Należy posiadać zgodne pieniądze ponieważ na miejscu nie ma możliwości wydania reszty. Całość wpisowego trafia na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach 27 Finału

WOJKOWICE

W niedzielę o godz. 17 w sali widowiskowej MOK-u startuja orkiestrowe wydarzenia. Na scenie pojawią się zespoły muzyczne i taneczne oraz soliści - wokaliści: GSS Funky Band, Milena Wiśniewska, Arabeska, Otherside , Color Bears Team.

SIEWIERZ

Start o 16 na rynku. W programie: występ Orkiestry Dętej OSP Siewierz i młodzieży szkolnej, o 17 koncert Geska, a o 18.30 zagra Redlin. Będą konkursy z nagrodami i „Światełko do nieba”.

PSARY

Start o godz. 18 na placu przed Urzędem Gminy. Wystąpią dzieci z przedszkoli i szkół, sekcje artystyczne, działające przy GOK-u oraz zespół Menelaos.

BOBROWNIKI

W niedzielę, 13 stycznia, na ulice gminy Bobrowniki wyruszą wolontariusze, aby kwestować na rzecz WOŚP. Od godziny 15.30 zapraszamy wszystkich do Domu Kultury w Sączowie na 27. Finał WOŚP.

• 15.30 Koncert Noworoczny uczniów Ogniska Muzycznego w Piekarach Śląskich – filia Szkoła Podstawowa w Sączowie

• 16.45 Jasełka w wykonaniu uczniów SP w Sączowie; wiązanka kolęd – Chór „Smyczki”

• 18.00 Prezentacja talentów adeptek Studia Wokalnego Pani Małgorzaty Zachnik: Zuzanny Sitko, Marii Sitko, Julii Kocot, Pauliny Rożek, Julii Mańki, Dominiki Czajkowskiej, Oliwii Elzner, Mai Elzner

• 18.30 Występ Zespołu Śpiewaczego „Sączowianki” i „Małe Sączowianki” z wiązanką piosenek ludowych oraz biesiadnych.

• 19.15 Mała Akademia Muzyki Michała Malickiego
W przerwach: licytacja gadżetów, kawiarenka z domowym ciastem, pokaz udzielania pierwszej pomocy, porady dietetyka.

MIERZĘCICE

Tutaj w niedzielę 13 stycznia nie dzieje się nic z okazji WOŚP.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto