(© wizualizacja: inwestor )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Modlniczce nieopodal Krakowa powstaje Futura Park - to pierwsze tego typu centrum wyprzedażowe w Małopolsce.

- Salony wyglądają tak, jak w innych sklepach, produkty są tak samo dobrej jakości, tylko po niższych cenach - tłumaczy Monika Olejnik-Okuniewska, marketing menedżer firmy Neinver. - Takie rozwiązanie sprawdza się. Mamy wieloletnie doświadczenie i salony w trzech innych miastach - dodaje.

Rozpoczęcie prac zaplanowano na 6 października, zakupy będzie można robić w listopadzie 2011 r. Przy budowie zatrudnienie znajdzie 300 osób, a kolejne 600 miejsc pracy powstanie po otwarciu sklepu. Będzie sąsiadować z Leroy Merlin i salonem meblowym. Tuż obok powstanie też centrum logistyczne.

Wójt Wielkiej Wsi Tadeusz Wójtowicz jest przekonany, że inwestycje nie będą sobie przeszkadzać. A gmina zarobi. - Tylko z tytułu podatku od nieruchomości milion złotych każdego roku - szacuje.

Jaki będzie Futura Park Kraków?

Wartość inwestycji to ok. 76 milionów euro. Inwestorem jest firma Neinver. Outlet zlokalizowany będzie przy ul. Krakowskiej (gm. Wielka Wieś), w pobliżu wjazdu na autostradę A4. Zajmie powierzchnię 42 tys. mkw. Na dwóch kondygnacjach stanie ok. 120 sklepów odzieżowych polskich i zagranicznych firm i sklepy średniopowierzchniowe. Powstanie parking na 1400 miejsc.

Brutalne zbrodnie, zuchwałe kradzieże, tragiczne wypadki. Zobacz, jak wygląda prawda o kryminalnej Małopolsce

60 tysięcy złotych do wygrania. Sprawdź jak. Wejdź na www.szumowski.eu

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Aga (gość) (jojo)

Widac że jojo ma marne pojęcie co dzieje się w Bonarce, warto zobaczyć osobiście a nie pisać takie bzdury. Pozdrawiam

jojo (gość)

no cóż, z Futurą cudów nie będzie - bo póki co mają wynajęte około 50% powierzchni, a jako że do otwarcia zostało tylko 1,5 miesiąca raczej nie można się spodziewać, że szybko wynajmą całą resztę. Wręcz przeciwnie, pewnie po otwarciu, szybko zacznie ubywać otwartych lokali. Nawet Alma, która wynajęła duży lokal - podzieliła go na dwie części i robi tylko połowę sklepu - czyli małe osiedlowe delikatesy; pewnie wszyscy się spodziewają, że Futura to będzie kolejny mega niewypał (po Bonarce i Kings Squar)

joook (gość)

jak w tytule otwarcie 19 października 2011; obiekt jest imponujący- powierzchniowo zbliżony do Galerii Kazimierz, tyle że niektóre sklepy (zwłaszcza w części "strefa zakupów") mają po kilkaset m2; generalnie obiekt zupełnie inny niż pozostałe galerie w Krakowie; składa się z "piętra" - około 100 sklepów wyprzedażowych oraz "poziomu zero" - duże sklepy (h&m, c&a, euro rtv, superfarm, marcs & spencers, tk maxx, itp)+ Alma + galeryjka przy Almie (komórki, zabawki, prezenty, itp). Ze względu na różnice poziomów terenu - obydwa piętra mają bezpośrednie wejścia z parkingów zewnętrznych + dodatkowo piętra połączone są schodami ruchomymi. Duże sklepy mają osobne bezpośrednie wejścia z parkingu. Wszystko na prawdę super wykonane. Dodatkowo sporo znanych marek, których dotąd w Krakowie nie było. Właściciel obiektu zapewne spodziewa się sporej odwiedzalności galerii - parkingi są po prostu ogromne.

Marcin (gość)

Jak to rozpoczęcie prac zaplanowano na 6 października? Przecież budowa trwa w najlepsze już kilka miesięcy.