Kierat 2019. Andrzej Brandt i Marek Woźniczka razem wbiegli na metę maratonu

Andrzej Brandt z Bełchatowa i Marek Woźniczka z Siemianowic Śląskich zwyciężyli w XVII Międzynarodowym Maratonie Pieszym Kierat 2019. Obaj wbiegli na metę równocześnie, a dystans 100 km trasy pokonali w czasie 12 godzin i 43 minut.

10 minut po zwycięzcach, jako trzeci linię mety przekroczył Bartłomiej Karabin z Dobrej. Dobrze również spisał się Piotr Olszewski z Laskowej, który był ósmy. Na 11 miejscu uplasował się kolejny z reprezentantów z naszego regionu Krzysztof Lachor z Kłodnego.
Wśród pań najlepsza była Dorota Pytel z Laskowej, która w ogólnej klasyfikacji była 16.