Koncert laureatów Konkursu Chopinowskiego 2015. O kórej godzinie i gdzie zobaczymy koncert laureatów Konkursu Chopinowskiego 2015?

Konkurs Chopinowski 2015. Znamy zwycięzcę! [WYNIKI]

20 października zakończyły się przesłuchania finałowe XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Siedemnastoosobowe, międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń przyznało nagrody i wyróżnienia. Wyniki poznaliśmy przed godziną 1 w nocy. Jedyny Polak w finale Szymon Nehring otrzymał wyróżnienie. Seong-Jin Cho wygrał Konkurs Chopinowski 2015.

Konkurs Chopinowski 2015. Gdzie obejrzeć Koncert Laureatów? [TRANSMISJA]
Koncert laureatów XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego 21 października o godz. 18:50 pokażą na żywo TVP Kultura i TVP HD. Widzowie TVP2 zobaczą tego dnia o godz. 21:45 koncert zwycięzcy. Konkurs Chopinowski online można śledzić także w serwisie www.chopin2015.tvp.pl

"Sam udział w Konkursie Chopinowskim był spełnieniem marzeń. Nie mogę uwierzyć w to, co się stało" - powiedział Seong-Jin Cho po ogłoszeniu przez jury wyników. 21-latek jest pierwszym Koreańczykiem w historii, który zwyciężył w prestiżowym konkursie. "W pierwszym etapie nie wiedziałem, co się dzieje. Nie pamiętam jak grałem, musiałem obejrzeć nagranie na Youtube'ie" - przyznał Seong-Jin Cho.

Pierwszy Konkurs Chopinowski odbył się w 1927 roku, jego zwycięzcą był rosyjski pianista Lew Oborin. Poprzednią edycję turnieju wygrała Rosjanka Julianna Awdiejewa. Jeden z najważniejszych konkursów pianistycznych na świecie odbywa się co pięć lat. Organizatorem tegorocznej edycji jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, a jej honorowym patronatem prezydent RP Andrzej Duda.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!