Firma Maspex z Wadowic, producent popularnego napoju energetycznego Tiger, przelała na konto Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej kwotę 500 tys. zł. Pieniądze te przeznaczone zostaną na pomoc osobową walczącym w Powstaniu Warszawskim m.in. leki, protezy i opłaty mieszkaniowe.

Darowizna ta to przeprosiny za kontrowersyjną grafię opublikowaną Instagramie napoju energetycznego. Zdjęcie środkowego palca z podpisem "1 sierpień. Dzień Pamięci. Chrzanić to co było, ważne to co będzie" wywołało skandal. Za kampanię reklamową odpowiedzialna jest firma J. Walter Thompson.

"Jako agencja odpowiedzialna za komunikację marki Tiger w social mediach, oficjalnie przepraszamy za przekroczenie granic dobrego smaku i naruszenie wartości historycznych, jakim było Powstanie Warszawskie.

Kreowanie silnie buntowniczego charakteru Tigera uśpiło naszą czujność, doprowadzając do niedopatrzenia w kontroli jakości komunikacji, czego efektem stało się naruszenie najwyższych wartości. Sytuację uważamy za niedopuszczalną i zostaną wyciągnięte konsekwencje. Naszą intencją nie było obrazić kogokolwiek, za co przepraszamy wszystkich, którzy poczuli się dotknięci efektem naszej pracy."

Podpisano - Beata Turlejska-Zduńczyk, prezes zarządu J. Walter Thompson.

Firma Maspex rozwiąza za porozumieniem stron umowę z J. Walter Thompson.

WIDEO: Magnes. Kultura Gazura - odcinek 16

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

xyz (gość)

Firma Maspex chce zasugerować, że zleca coś, płaci i nawet nie wie co i za co? Pierdu, pierdu. Zrobili to specjalnie i uzyskali to co chcieli.