Matura Niemiecki 2018. Uczniowie napisali już egzamin maturalny z j. niemieckiego na poziomie podstawowym. - Trzeba było napisać post na bloga o otwarciu centrum handlowego. Opisać, jak wygląda, czego w nim brakuje i jak tanio zrobić w nim zakupy - powiedziała nam Natalia. - Bardziej stresuję się egzaminem na poziomie rozszerzonym - dodaje. Matura Niemiecki 2018 podstawowy, odpowiedzi, arkusz cke.

Matura Niemiecki 2018 podstawowy: Trzeba było napisać post na bloga o otwarciu centrum handlowego


Według maturzystów z XIII LO w Krakowie, matura z języka niemieckiego na poziomie podstawowym była łatwa. Z niecierpliwością czekają do godz. 14, kiedy będą się zmagać z rozszerzeniem. - Trzeba było napisać post na bloga o otwarciu centrum handlowego. Opisać, jak wygląda, czego w nim brakuje i jak tanio zrobić w nim zakupy - powiedziała nam Natalia. - Bardziej stresuję się egzaminem na poziomie rozszerzonym - dodaje.

Matura Niemiecki 2018 podstawowy


Problemu nie miała też Agnieszka Szwed. - Czytanka była o chłopaku, który został dyplomatą i o tym, jak do tego doszedł - mówiła tuż po wyjściu z sali. Skończyła pisanie pół godziny przed czasem. Również będzie zdawać język niemiecki na poziomie rozszerzonym.

Matura Niemiecki 2018: Co pojawi się dziś na egzaminie maturalnym?


Maturzyści rozwiązują zadania z rozumienia tekstu słuchanego (Hörverstehen) i czytanego (Leseverstehen). Co pojawi się dziś na egzaminie maturalnym? Które zadania sprawią najwięcej kłopotu? Na jaki temat trzeba będzie napisać wypracowanie? Po maturze z niemieckiego opublikujemy arkusze z pytaniami.

Matura z języka niemieckiego na poziomie podstawowym trwa 120 minut, czyli dwie godziny. Arkusz podzielony jest na cztery części:


  • rozumienie ze słuchu,
  • rozumienie tekstu pisanego,
  • znajomość środków językowych,
  • wypowiedź pisemna.


Matura Niemiecki 2018: Odpowiedzi, Wyniki


Każdy uczeń, aby zdać maturę będzie musiał uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych (język polski, język obcy, matematyka). Wynik uzyskany z egzaminu z przedmiotu dodatkowego nie będzie miał wpływu na zaliczenie matury, a jedynie będzie brany pod uwagę podczas rekrutacji na studia.

MATURA 2018 NIEMIECKI ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE, ZADANIA, POZIOM PODSTAWOWY - arkusz CKE wraz z zadaniami opublikujemy o godz. 14.


Autor: Joanna Urbaniec

Matura 2015

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!