Anna, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Gorlicach może poszczycić się niemałym osiągnięciem. W środę, 24 maja jako jedyna maturzystka w Polsce przystąpiła do egzaminu maturalnego z języka... łemkowskiego. Jak jej poszło? Dowiemy się 30 czerwca, kiedy ogłoszone zostaną wyniki matur.

Maturzystka pochodzi z Gładyszowa (powiat gorlicki) i jest uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego w Gorlicach. Jak przyznała po egzaminie - "było łatwo" - informuje portal Interia.pl

Z czym musiała się zmierzyć Ania? Z rozprawką lub analizą porównawczą dwóch wierszy. Oba teksty dotyczyły przeszłości terenów zamieszkiwanych przez osoby narodowości łemkowskiej.

Zobaczcie arkusz egzaminacyjny z języka łemkowskiego:

Kiedy wyniki matury 2017?


Wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego zostaną ogłoszone 30 czerwca o północy na stronach Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych - informuje CKE.

WIDEO: Matura 2017 Polski. Jak było na maturze z polskiego

Autor: Joanna Urbaniec, Gazeta Krakowska

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Dexter

Ha...w życiu nie przypuszczałbym, że oni posługują się cyrylicą! Dałbym sobie łeb uciąć że Łemkowie pisali łacińską czcionką!