O czym marzą chorzy na raka? Czy na pewno wiesz, jak wygląda ich świat?

Artykuł sponsorowany

Image and video hosting by TinyPic

VII Marsz Nadziei i Życia
27 września 2014 r. (sobota)

O czym marzą chorzy na raka? Czy na pewno wiesz, jak wygląda ich świat?

Świat chorych onkologicznie będą próbowały przybliżyć m.in. Beata Chmielowska-Olech i Magdalena Wałach, biorąc udział w VII Marszu Nadziei i Życia, który odbędzie się 27 września w Krakowie. W ramach akcji zostaną m.in. przeczytane listy chorych na raka opisujące przeżycia związane z chorobą, marzenia i plany na przyszłość.

Kiedy dorosnę bardzo chciałabym zostać pielęgniarką i opiekować się chorymi dziećmi.NatalkaChcę jak najszybciej wyzdrowieć. To jest mój priorytet w tej chwili. Potem w końcu wrócę na studia i będę żyć każdym dniem… każdą chwilą. Trzymajcie kciuki, aby to wszystko minęło jak najszybciej!

Magda

Marzę, aby: 1. dostać laptopa, 2. poznać Selene Gomez, 3. mieć siostrę, 4. żebym była zdrowa, 5. żeby wszystkie dzieci były zdrowe


Karolina

Moim największym marzeniem jest być zdrową, wyjść szybko ze szpitala i iść z rodzicami do kina.
Izabela

Marzę o nowym dużym domu dla całej swojej rodziny i własnym pokoju. A najważniejsze – chcę być zdrowy.
Miłosz


W przyszłości chciałabym zostać paleontologiem – odkrywcą szkieletów dinozaurów.
Patryk

Chciałbym, żeby czas choroby minął. Żeby nie wyglądać na świat przez szpitalne okno. Cieszyć się kiedy przyjeżdżają dzieci i wnuki. Być w domu.
Bronisław

To tylko kilka fragmentów z wielu listów, w których chorzy onkologicznie z całej Polski opisali swoje marzenia. Zostaną one przeczytane przez znanych i cenionych artystów w Magistracie Urzędu Miasta Krakowa przy placu Wszystkich Świętych. Akcja ta zainicjuje VII Marsz Nadziei i Życia organizowany przez Fundację Urszuli Smok „Podaruj Życie” 27 września (sobota) o godz. 14, w Krakowie.

Celem Marszu jest nagłośnienie idei dawstwa szpiku kostnego oraz przybliżenie społeczeństwu sytuacji osób chorujących onkologicznie. Oficjalna część Marszu rozpocznie się w krakowskim magistracie, gdzie znani artyści: Dominika Bednarczyk, Beata Chmielowska-Olech, Magdalena Walach i Radosław Krzyżowski przeczytają listy napisane przez osoby chore na białaczkę lub inne nowotwory.

Po oficjalnej części odbędzie się Marsz na trasie: Magistrat – ul. Grodzka - Rynek Główny - Wieża Ratuszowa. Wszyscy uczestnicy zostaną obdarowani listami przymocowanymi do zielonych balonów. VII Marsz Nadziei i Życia zostanie zakończony pod Wieżą Ratuszową akcją „Uwolnić marzenia” czyli wypuszczeniem do nieba zielonych balonów z listami.


Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w Marszu oraz proszą o ubranie (zabranie ze sobą) czegoś w kolorze zielonym- symbolizującym nadzieję.

Patronat honorowy

Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz - Metropolita Krakowski

Jacek Majchrowski- Prezydent Miasta Krakowa

Główny partner: Tauron Polska Energia SA

Patronat medialny: TVP Kraków, Radio Plus, Dziennik Polski, kampaniespoleczne.pl , Pani Domu, Poradnik Domowy, Charaktery, Gość Niedzielny, Wrota Małopolski, www.krakow.pl


Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków .

www.podarujzycie.org fundacja@podarujzycie.org

Tel./fax: 012/647-38-37 os. Albertyńskie 16/18, 31-852 Kraków

Nr konta Fundacji: 60 1750 0012 0000 0000 2316 1265Image and video hosting by TinyPic

Więcej na temat:

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.