PLH. Finał Cracovia - GKS Tychy rozstrzygnięty! Tytuł wraca do Krakowa

pb
Cracovia zdobyła mistrzostwo Polski!
Cracovia zdobyła mistrzostwo Polski! Anna Kaczmarz
W siódmym meczu finałowym Comarch Cracovia pokonała GKS Tychy i została mistrzem Polski w hokeju na lodzie.

W finałowej rywalizacji padły jedynie trzy bramki. Pierwszego gola dla "Pasów" w 14. minucie gry zdobył Paweł Kucewicz. W połowie drugiej tercji wynik na 2:0 podwyższył Petr Sinagl. Tyszanie zdołali odpowiedzieć tylko jednym celnym trafieniem w wykonaniu Mikołaja Łopuskiego na początku trzeciej tercji.

Tytuł mistrzowski wrócił pod Wawel po trzech latach przerwy. Cracovia złoto zdobyła po raz 11. w historii rozgrywek. Do tej pory mistrzostwa zdobywała w latach 1937, 1946, 1947, 1948, 1949, 2006, 2008, 2009, 2011 i 2013.

Comarch Cracovia - GKS Tychy 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Stan rywalizacji finałowej 4:3.