Test Szóstoklasisty 2014 z CKE. Uczniowie szóstych klas szkół podstawowych napisali 1 kwietnia test. Arkusze znajdziecie poniżej, podobnie jak przykładowe odpowiedzi.

TEST sprawdzian szóstoklasisty 2014. Jak poszło? [ODPOWIEDZI ARKUSZE ZDJĘCIA]


TEST SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2014 - 1 kwietnia - ODPOWIEDZIZADANIE 1.
B. historię powstania jednego z ważnych wynalazków

ZADANIE 2.
B. pierwszy telefon

ZADANIE 3.
A. błony bębenkowej

ZADANIE 4.
B. użył niewłaściwego materiału

ZADANIE 5.
C. dociekliwość, wielka wytrwałość

ZADANIE 6.
D. zachwyt

ZADANIE 7.
C. koncert

ZADANIE 8.
D. Patrz, jak ciche mchy falują

ZADANIE 9.
A. przyrody i jej bogactwa

ZADANIE 10.
A. uderzają, strąca

Pozostałe odpowiedzi znajdziecie pod poniższym linkiem w serwisie natablicy.pl:

Sprawdzian szóstoklasisty 2014: ODPOWIEDZI DO TESTU


Sprawdzian Szóstoklasisty odbywa się, począwszy od 2002, co roku na początku kwietnia o godzinie 9:00. Dzień oraz termin jest jednakowy dla każdego ucznia, przystępującego do egzaminu. Dziś również na rozwiązanie testu uczniowie mieli 60 minut, w czasie których rozwiązywali zadania z zakresu wiedzy interdyscyplinarnej. Badany i oceniany był bowiem poziom osiągnięć z obszarów umiejętności tj. czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji, a także wykorzystywanie wiedzy w praktyce.

TEST SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2014 - 1 kwietnia - ARKUSZTEST sprawdzian szóstoklasisty 2014


Równo o 9:00, każdy polski uczeń przystąpił do egzaminu, wieńczącego jego naukę w szkole podstawowej. Za pośrednictwem arkusza egzaminacyjnego, z którym zmierzyła się dzisiaj młodzież, badany i oceniany był poziom osiągnięć z obszarów umiejętności tj. czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji, a także wykorzystywanie wiedzy w praktyce.

TEST SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2014 - [PYTANIA, ARKUSZE CKE]


Arkusze CKE (pytania i zadania) opublikujemy w tym miejscu 1 kwietnia około godz. 10.00.

Choć wyniki końcowe nie mają żadnego znaczenia - testu nie można nie zdać, każdy, bez wyjątku, musiał przystąpić do sprawdzianu. Szóstoklasiści przygotowywali się do dnia „0” przez cały rok, nie tylko po względem merytorycznym, ale i formalnym. Białe koszule oraz czarne spódnice/spodnie to znak, że moment ten dla każdego ucznia był niemałym wyzwaniem. Dodatkowo po raz pierwszy spotkali się oni z tak radykalnymi ograniczeniami: mieli ze sobą jedynie czarny długopis, ołówek, gumkę, linijkę, ekierkę, kątomierz oraz cyrkiel.

Test Sprawdzian szóstoklasisty 2014: Znamy zadania i pytania z testu


Sam arkusz egzaminacyjny przygotowali pracownicy CKE, ale organizacją i przeprowadzeniem testu zajęły się OKE. Tu utworzyły się specjalne komisje, których zadaniem było czuwanie nad jednakowymi, uczciwymi warunkami pracy dla każdego egzaminowanego. Formalnie, dzień ten był namiastką egzaminu dojrzałości, do którego uczniowie szkół podstawowych przystąpią w przyszłości.

TEST Sprawdzian szóstoklasisty 2014 z CKE. Test już 1 kwietnia [ARKUSZE, ZADANIA, PYTANIA]


Próbny TEST sprawdzian szóstoklasisty OPERON 2013: "Polski był prosty"


TEST szóstoklasisty 2013 z Operonem. Uczniowie piszą sprawdzian o 9.00. Odpowiedzi już jutro!
Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!