Sąd Okręgowy w Tarnowie odrzucił wniosek byłego prezydenta Tarnowa o przesunięcie o rok wykonania kary więzienia. Ścigała powoływał się na trudną sytuację rodzinną. Przekonywał, że na co dzień sprawuje opiekę na chorą żoną, leciwą matką i teściową. Postanowienie sądu jest już prawomocne.

Ryszard Ścigała w listopadzie zeszłego roku został skazany na 3 lata więzienia za przyjęcie 70 tysięcy złotych łapówki od przedstawicieli firmy Strabag. Złożył jednak wniosek o odroczenie mu kary na rok. Sąd Rejonowy w Brzesku postanowił go jednak odrzucić.

Ścigała złożył zażalenie na tę decyzję, jednak Sąd Okręgowy w Tarnowie utrzymał je dzisiaj w mocy. Oznacza to, że w ciągu miesiąca były prezydent miasta powinien dostać wezwanie do odbycia kary w Zakładzie Karnym w Tarnowie.

ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Czy produkcja żywności bez pestycydów jest możliwa?

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!