Trzebinia: chodnik jak szwajcarski ser. Od lat walczą o jego remont

Prawie czterdzieści rodzin z ulicy Wierzbowej w Trzebini od lat nie może się doprosić remontu chodnika wzdłuż ich drogi. Ten, który prowadzi do ich domów, jest dziurawy jak szwajcarski ser.

- Nie ma ani jednej chodnikowej płytki, która nie byłaby pęknięta, ukruszona albo zupełnie zniszczona. W dodatku są nierówne. Można się na nich zabić - denerwuje się Zenon Nowak z ulicy Wierzbowej. Wtórują mu sąsiedzi: Hieronim Krasuski, Władysław Banasik i Roman Głowacz.
- Już nie jedno dziecko kolano rozbiło biegnąc po chodniku. Starzy też się potykają, nogę mogą złamać - przekonuje pan Roman. Hieronim Krasucki boi się kolejnej zimy. - Wszyscy regularnie odśnieżamy, także chodnik koło domów. Tyle tylko, że pod warstwą śniegu ukryte są wyrwy, na których przechodzień może złamać nogę. Kto wtedy będzie płacił odszkodowanie? - denerwuje się mężczyzna.

Władysław Banasik zaznacza, że miejscowi chodzą jezdnią nawet latem. - Najgorzej mają matki wożące dzieci w wózkach. Jak nadjeżdża samochód mają problem, by w porę uciec na chodnik - mówi pan Władysław. Ludzie z Wrzosowej czują się mieszkańcami drugiej kategorii. - Nie bez powodu o naszej okolicy mówi się osiedle Wygnanka. Nie mieszkamy w centrum, więc nikt o nas nie pamięta - denerwuje się Zenon Nowak. - Kilka lat temu budowano wzdłuż drogi kanalizację. W budżecie były zarezerwowane pieniądze także na chodnik. Niestety robotnicy nie zdążyli go zrobić, a żeby pieniądze nie przepadły, przekazano je na roboty na os. Wodna - opowiada Władysław Banasik dodając, że od tego czasu o chodniku zapomniano.

Zenon Nowak zarzeka się, że burmistrz Trzebini obiecał mu przed wyborami, że naprawi chodnik. - Nie dotrzymał słowa - twierdzi prosząc "Gazetę Krakowską" o interwencję w tej sprawie. Stanisław Szczurek, burmistrz Trzebini przekonuje, że niczego takiego nie obiecywał. Nie wyklucza jednak naprawy.
- Na nowy chodnik nie potrzeba dużo pieniędzy. Teren jest też uregulowany prawnie. Wystarczy, że mieszkańcy na najbliższym zebraniu osiedlowym, które zaplanowano na 10 października, poproszą o wpisanie inwestycji do planu. W przyszłym roku zrealizujemy - zapewnia burmistrz Szczurek.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.