Wyniki wyborów w Małopolsce zach. Lista radnych

Wybory. Sprawdź, kto będzie rządził Twoją gminą przez najbliższe cztery lata. Mamy kompletne listy!

Wyniki wyborów samorządowych 2014. kto będzie rządził w Małopolsce?

Wyniki wyborów samorządowych 2014: Małopolska [INTERAKTYWNA MAPA]

Wybory do sejmiku województwa małopolskiego 2014. Pierwsze oficjalne wyniki

Powiat chrzanowski

GMINA Chrzanów
W drugiej turze zawalczą
Ryszard Kosowski
Marek Niechwiej
Rada gminy
Małgorzata Kowalska
Marek Rokicki
Alicja Bębenek
Andrzej Oczkowski
Roman Tomaszewski
Krzysztof Zubik
Małgorzata Pawlik
Piotr Potocki
Kamil Bogusz
Miłosz Kocot
Konrad Madeja
Zdzisława Musiał
Paweł Szczypta
Roman Madejski
Stanisław Czarny
Anna Kasprzyk
Janusz Jedynak
Dominik Godyń
Stanisław Zygadło

GMINA Trzebinia
W drugiej turze zawalczą
Adam Adamczyk 5252
Stanisław Szczurek 3762
Rada gminy
Tomasz Kobierecki
Mariusz Brzózka
Wojciech Hajduk
Maciej Kozub
Tadeusz Adamczak
Paweł Jasic
Grażyna Hrabia
Katarzyna Majewska
Krystyna Harańczyk
Barbara Dębiec
Ewa Siemek
Tomasz Lizończyk
Stefan Adamczyk

Zdzisław Ścigaj
Jacek Woch
Tomasz Piszczek
Barbara Paszcza
Waldemar Wszołek
Bożena Adamczyk
Kazimierz Ludwikowski
Alicja Antoń

GMINA Alwernia
Wybrany burmistrz w pierwszej turze
Tomasz Siemek
Rada gminy
Krystyna Wojtoń
Mateusz Berny
Stanisław Kamiński
Krystyna Mazgaj
Henryk Kędziora
Andrzej Jarczyk
Edward Majchrowski
Leszek Kukla
Jarosław Łukasik
Edward Biel
Katarzyna Drabiec
Sławomir Kurnik
Tomasz Tomaszewski
Jan Włodarski

GMINA Babice
Wybrany wójt w pierwszej turze
Radosław Warzecha 2590

Rada gminy
Jarosław Głogowski
Krzysztof Sadowski
Krzysztof Trzaska
Leszek Kosowski
Józefa Bałys
Janina Mastalska
Jan Paliwoda
Tadeusz Biel
Ryszard Kuciel
Zygmunt Ziajka
Anna Gucik
Kamil Myrcik
Iwona Tarabuła
Anna Palka
Ewa Bolek

GMINA Libiąż
Wybrany burmistrz
Jacek Latko
Rada gminy
Łukasz Płatek
Kazimierz Gut
Artur Linczowski
Aneta Ciesielska
Zygmunt Sroka
Wacław Drozdowicz
Jan Pietruszka
Dorota Bużyk
Piotr Klupa
Stanisław Gucik
Julian Celarek
Włodzimierz Spitzer
Edward Totoń
Dariusz Derendarz
Jarosław Łabęcki
Bogumiła Latko
Bogusław Gucik
Aleksander Wierzba
Antoni Skupień
Ryszard Miziołek
Kazimierz Saternus

Powiat oświęcimski

MIASTO
Oświęcim

Prezydentem został pierwszy z listy
Janusz Chwierut

8564
Radosław Włoszek

2448
Mirosław Wasztyl

1838
Jan Korzeniowski

668
Henryk Grzybek

537
Wojciech Grubka

429
Rada gminy
Janina Barcik

Stanisław Biernat
Michał Chrzan
Witold Figiel
Krystyna Gabryś
Ryszard Gajek
Bożena Godawa
Adam Góralczyk
Ireneusz Góralczyk
Piotr Hertig
Tadeusz Hoła
Michał Homa
Andrzej Jakubowski
Elżbieta Kos
Piotr Kućka
Waldemar Łoziński
Łukasz Nowak
Jakub Przewoźnik
Renata Stoch
Paweł Warchoł
Sylwia Żak

GMINA Kęty
Burmistrzem został pierwszy z listy
Krzysztof Klęczar 9218
Tomasz Bąk 4737

Rada gminy
Kazimierz Babiuch
Andrzej Bryzek
Rafał Ficoń
Wiesław Gawęda
Jan Godlewski
Tomasz Janeczko
Maria Karaim
Mirosław Kawończyk
Janusz Kruczała
Dorota Kusak
Lesław Kuźma
Marek Nycz
Mirosława Nycz
Łukasz Plewniak
Wiesław Potoczny
Ewelina Rycerz-Kucybała
Andrzej Wiśniowski
Urszula Włodarczyk
Karol Wadoń
Aneta Żak
Piotr Żmuda

GMINA Chełmek
Burmistrzem został pierwszy z listy
Andrzej Saternus 2841
Mariusz Sajak 1000
Jacek Pyrek 973
Paweł Legut

407
Rada gminy
Bartosz Cichy
Maciej Dworniczek
Bożena Gleba
Piotr Grygiel
Krzysztof Kaleta
Dorota Kapusta
Henryk Kowalski
Marek Palka
Jadwiga Radwańska
Andrzej Rybak
Mariusz Sajak
Bernadeta Sędrak-Legut
Helena Szewczyk
Piotr Szyndler
Władysław Wiśniowski

GMINA Brzeszcze
W drugiej turze zawalczą
Cecylia Ślusarczyk 3500
Radosław Szot 1765
Rada gminy
Danuta Socha
Grzegorz Andruszko
Jerzy Kowalczyk
Rafał Przemyk
Halina Czopek
Paweł Ruszkowski
Krzysztof Bielenin
Władysław Senkowski
Sławomir Drobny
Marek Gancarczyk
Piotr Pęczalski
Andrzej Formas
Jerzy Sojka
Marek Czopek
Anna Kasprzyk-Hałat
Stanisław Pastuszka
Ryszard Foks
Zbigniew Kolasa
Marzena Czardyban
Jan Uroda
Zofia Wójcik

GMINA Zator
Dwaj pierwsi zawalczą w drugiej turze
Zbigniew Biernat 1916
Szymon Matyja 1108
Jerzy Strzelec 1020
Rada gminy
Anna Konik
Agnieszka Kuzia
Bogdan Bieniek
Adam Żabiński
Barbara Gołda
Janusz Hajduk
Stanisław Orlicki
Małgorzata Kajfasz
Krzysztof Kluska
Agnieszka Jezierska
Barbara Zborowska
Szymon Matyja
Tadeusz Szczyżyca

Urszula Dąbrowska
Bogusława Mularczyk

GMINA Oświęcim
Dwaj pierwsi zawalczą w drugiej turze
Małgorzata Grzywa 2429
Albert Bartosz 2038
Piotr Śreniawski
Waldemar Klisiak
Rada gminy:
Grzegorz Hatłas
Emilia Turza
Jacek Mydlarz
Mirosław Smolarek
Sławomir Domżał
Andrzej Ryszka
Zbigniew Krzemień
Krzysztof Harmata
Bernardyna Bryzek
Maria Brombosz
Maciej Majerski
Stanisław Dziedzic
Stanisław Nowotarski
Piotr Śreniawski
Paweł Jezierski

GMINA Przeciszów
Pierwszy został wójtem
Bogdan Cuber 1931
Tomasz Kosowski 1041
Rada gminy
Jerzy Michałek
Jan Oleksy
Artur Bochenek
Maria Wilczak
Renata Dudziak
Władysław Kozub
Edward Ganobis
Maciej Momot
Jan Medyński
Anna Momot
Adam Mateja
Marek Trzaska
Dawid Nowak
Ludwik Makuch
Józef Nowak
GMINA Polanka Wielka
Pierwszy został wójtem
Grzegorz Gałgan 1191
Mariusz Figura 837
Rada gminy
Urszula Stachura
Tadeusz Romanek
Tadeusz Mitoraj
Iwona Maria Knapik
Tadeusz Bernaś
Jarosław Szabla
Jarosław Jan Socha
Roman Dobrowolski
Grzegorz Gałgan
Przemysław Kościelnik
Mariusz Marcin Gałgan
Damian Paweł Gałgan
Rafał Żywioł
Henryk Andrzej Kasperczyk
Jacek Hamerski

GMINA Osiek
Pierwszy został wójtem
Jerzy Miszczak 81 proc.
Jerzy Obstarczyk 19 proc.
Rada gminy
Bożena Płonka
Jan Jekiełek
Małgorzata Bańdur
Tadeusz Bąbacz
Jerzy Czerny
Józefa Bielecka
Stanisław Baścik
Katarzyna Filip
Zbigniew Żurek
Maria Jekiełek
Franciszek Mitoraj
Radosław Noszka
Jerzy Obstarczyk

Powiat wadowicki

GMINA Wadowice
Dwoje pierwszych zawalczy w drugiej turze
Ewa Filipiak

6030
Mateusz Klinowski

5323
Jacek Jończyk 3639
Rada gminy
Tomasz Korzeniowski
Małgorzata Brańka
Maria Zadora
Kazimierz Lichwiarski
Szymon Ficek
Stanisław Jasiński
Ludwika Tkacz
Paweł Janas
Zofia Kaczyńska
Mateusz Klinowski
Józef Cholewka
Tomasz Bąk
Andrzej Strzeżoń
Jan Wąsik
Maria Potoczna
Ludwik Fila
Paweł Stopa
Robert Malik
Otto Gurdek
Adam Jeziorski
Dorota Balak

GMINA Andrychów
Dwaj pierwsi zawalczą w drugiej turze
Tomasz Żak 45 proc.
Jan Pietras 28 proc.
Krzysztof Kubień 27 proc.

Rada gminy
Tadeusz Biłko
Dorota Magiera
Alicja Studniarz
Tadeusz Sarlej
Ewa Wątroba
Roman Babski
Sławomir Nowak
Anna Gancarczyk
Maria Radoń
Maciej Kobielus
Władysław Żydek
Danuta Trojak
Wojciech Polak
Adam Kowalczyk
Wiesław Mikołajek
Mieczysław Rakowski
Roman Prystacki
Zbigniew Rzadek
Marek Nowak
Lucyna Bizoń INA

GMINA Kalwaria Zebrzydowska
Dwaj pierwsi zawalczą w drugiej turze
Augustyn Ormanty 32,4 proc.
Zbigniew Stradomski 29,88proc.
Tadeusz Stela 19 proc.
Rada gminy
Piotr Kumor
Ewa Pacut
Wiesław Łuczak
Piotr Janusiewicz
Tadeusz Stela
Paweł Hebda
Henryk Jaglarz
Marcin Krawczyński
Tadeusz Wilk
Mirosław Faber
Robert Mikołajek
Kazimierz Targosz
Tadeusz Chrostek
Marcin Ożóg
Marcin Zadora

GMINA Stryszów
Zawalczą w drugiej turze
Jan Wacławski

1350
Szymon Duman 1223
Rada gminy
Magdalena Adamczyk
Krystian Porębski
Krzysztof Adamczyk
Henryk Talaga
Andrzej Gębala
Jakub Kwartnik
Stanisław Zabiegaj
Łukasz Studnicki
Paweł Żmija
Józef Miska
Anna Goryl
Stanisław Prochownik
Robert Klimowski
Bogdan Radwan
Mieczysław Stanowski

GMINA Tomice
Pierwszy został wójtem
Adam Kręcioch 1501
Renata Skorczyńska 861
Kamil Bałys 298
Bartosz Kaliński 269
Rada gminy
Szymon Tadeusz Putek
Zbigniew MikołajKwaśny
Zbigniew Kwarciak
Marek Bussler
Paweł Adamik
Adam Kukuła
Paweł Tłomak
Witold Włodzimierz Grabowski
Zdzisław Jerzy Chudy
Zygmunt Piotr Szymczak
Maciej Mrowiec
Marian LeszekWoderski
Antoni Adamczyk
IreneuszBałys
Daniel Mruczek

GMINA Brzeźnica
Pierwszy został wójtem
Bogusław Antos
2789
Józef Momot 1272
Rada gminy
Barbara Ewiak
Stanisław Tracz
Bogusława Mocała
Mirosław Mądry
Mariusz Kapusta
Ewa Bartosz
Adam Kutermak
Mateusz Wełna-Kozioł
Kazimierz Pacułt
Jadwiga Kozioł
Krzysztof Wyroba
Marian Ostrowski
Małgorzata Klaja
Marek Długopolski
Władysław Odrobina

GMINA Wieprz
Pierwsza została wójtem
Małgorzata Chrapek 59 proc.
Bartłomiej Westwalewicz 41 proc.
Rada gminy
Bartłomiej Westwalewicz
Karol Wojewodzic
Marcin Cinal
Jacek Pawlak
Danuta Michalczyk
Kazimierz Matusiak
Marcin Sopicki
Małgorzata Bogunia
Janusz Mikuła
Janusz Górkiewicz
Leszek Gliwa
Mieczysław Żyła
Barbara Herma
Adam Polak
Kazimierz Szatan

GMINA Spytkowice
Został burmistrzem
Mariusz Krystian (jedyny kandydat) uzyskał ok. 90 proc.
Rada gminy
Zenon Szewczyk
Lucyna Kozak
Arkadiusz Stańczyk
Krzysztof Gierek
Marian Ryba
Katarzyna Stokłosa
Adam Chodacki
Zbigniew Malaga
Jerzy Piórkowski
Krzysztof Byrski
Stanisław Maślona
Grażyna Stańczyk
Marcin Berniak
Marek Gajowy
Andrzej Podolski

Gmina Lanckorona
Dwoje pierwszych powalczy w drugiej turze
Zofia Oszacka 40 proc.
Tadeusz Łopata 30 proc.
Krzysztof Chorąży 15,8 proc.
Marek Kwaśnica 14,2 proc.
Rada gminy
Mariusz Piekarz
Tadeusz Wyka
Bogdan Chorąży
Jan Chorąży
Krystyna Miska
Katarzyna Łukasiewicz
Józef Gąsiorski
Ryszard Frączek
Stanisław Bartyzel
Stanisław Mirek
Zbigniew Radoń
Daniel Radoń
Ryszard Radoń
Stanisław Godula

GMINA Mucharz
Wybrany burmistrz
Wacław Wądolny 62 proc.
Rada gminy
Andrzej Tadeusz Rolka
Antoni Kupczyk
Teresa Szczurek
Witold Wata
TadeuszSikora
Robert Huber
Janusz Józef Pławny
Anna Maria Fila
Zdzisław Julian Woźniak
Kazimierz Andrzej Głuszczak
Michał Mosór
Małgorzata Pilarczyk
Marta Małgorzata Czechowicz
Małgorzata Gurdek
Monika Radwan

Powiat olkuski

GMINA Olkusz
Dwaj pierwsi zawalczą w drugiej turze
Łukasz Kmita 5534
Roman Piaśnik 4430
Dariusz Rzepka 3015
Paweł Piasny 2699
Robert Harzyk

1815
Andrzej Feliksik 1426
Wiesław Cader 567
Tomasz Banyś 483

Rada gminy
Jan Kucharzyk
Henryk Gamrat
Stanisław Łydka
Janusz Dudkiewicz
Ewa Kiełtyka
Roman Piaśnik
Wojciech Ozdoba
Michał Mrówka
Grzegorz Lipiński
Jarosław Gałka
Tomasz Zaborowski
Wojciech Panek
Michał Masłowski
Ryszard Ryza
Józef Filas
Grzegorz Tomsia
Wojciech Wadas
Apolinary Ćwięczek
Małgorzata Bień
Jerzy Kwaśniewski
Małgorzata Postołek

GMINA Wolbrom
Dwaj pierwsi zawalczą w drugiej turze
Stanisław Kołodziej 3400
Adam Zielnik 3200
Jan Łaksa 2500
Andrzej Gil 1400
Rada gminy
Stanisław Biernacki
Andrzej Bocianowski
Andrzej Duch
Kazimierz Golda
Dariusz Gorgoń
Marcin Grzanka
Ewa Kazimierska
Zbigniew Kolanko
Stanisław Kołodziej
Marcin Maciora
Lidia Malinowska
Artur Pajkiert
Zdzisław Pasich
Jan Pielka
Leszek Sikora
Stanisław Starzyk
Waldemar Strózik
Agata Wójcik
Sławomir Żezała
Bartłomiej Żurek
Zbigniew Żyła

GMINA Trzyciąż
Wybrany wójt
Roman Żelazny
Rada gminy
Adam Kubik
Irena Gądek
Andrzej Dziuba
Lucjan Gajda
Andrzej Kuś
Marian Kuś
Marian Pięta
Bronisława Rolka
Józef Kotlarz
Jan Stanek
Jan Kubik
Jan Książek
Piotr Łączny
Zbigniew Grzywa
Jarosław Grzywa

GMINA Bukowno
Wybrany burmistrz
Mirosław Gajdziszewski
Rada gminy
Zbigniew Furman
Sylwester Majda
Grażyna Kowina-Świderek
Leopold Derda
Jerzy Rosa
Zofia Skałka
Krzysztor Strój
Jarosław Tomczyk
Barbara Kowalska
Edmund Gmitruk
Bożena Walczak
Barbara Maj
Magdalena Kubańska
Włodzimierz Lorek
Justyna Markiewicz
GMINA Bolesław
W drugiej turze zawalczą
Ryszard Januszek
Krzysztof Dudziński
Rada gminy
Józef Gołąb
Iwona Skupińska
Ewa Dychtoń
Marzena Mirek
Krzysztof Dudziński
Tadeusz Kołba
Krzysztof Ciepluch
Mirosław Ćwięczek
Sebastian Piekoszewski
Damian Dąbek
Zygmunt Banaś
Jadwiga Sienkiewicz
Agata Czerniak
Barbara Adamuszek
Jacek Fałowski

GMINA Kiucze
W drugiej turze zawalczą
Kazimierz Ściążko
Norbert Bień
Rada gminy
Tadeusz Rak
Paweł Krawczyk
Iwona Walnik
Stanisław Góźdź
Tomasz Hagno
Marcin Grojec
Jan Gawron
Maria Sierka
Janusz Piasecki
Jerzy Półkoszek
Piotr Szreniawa
Krzysztof Nowak
Bogusław Paś
Halina Ładoń
Marek Piłka

eve

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3