Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w Radomiu na prezydenta
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta w Radomiu podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- WITKOWSKI Radosław - KWW RADOMSKI PAKT SAMORZĄDOWY RADOSŁAWA WITKOWSKIEGO: 54,58% (34 567 głosów)
- STANDOWICZ Artur Edward - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 45,42% (28 771 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na prezydenta.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Radomiu podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- WITKOWSKI Radosław - KWW RADOMSKI PAKT SAMORZĄDOWY RADOSŁAWA WITKOWSKIEGO: 40,85% (30 196 głosów)
- STANDOWICZ Artur Edward - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 29,49% (21 797 głosów)
- PRYGIEL Robert Karol - KWW NOWEGO PREZYDENTA RADOMIA ROBERTA PRYGLA: 17,86% (13 200 głosów)
- FORYŚ Rafał Jan - KWW KONFEDERACJA PRZYJACIÓŁ: 4% (2 958 głosów)
- RATUSZYŃSKA Marta - KWW RADOM DLA MIESZKAŃCÓW: 3,9% (2 884 głosów)
- PATER Agata Bożena - KWW WIDZIALNY RADOM: 2,62% (1 935 głosów)
- KOWALIK Jarosław Piotr - KWW ZJEDNOCZENI DLA RADOMIA: 1,29% (953 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4, 5 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- STANDOWICZ Artur Edward: pozycja 1 : 20,42% (2 856 głosów)
- FISZER Robert Maciej: pozycja 2 : 3,02% (422 głosów)
- SOŁŚNIA Marek: pozycja 3 : 3,62% (506 głosów)
- ŚCIBOR Weronika: pozycja 4 : 1,82% (255 głosów)
- REJCZAK-SŁUPEK Dorota Maria: pozycja 5 : 1,66% (232 głosów)
- STANIK Teresa: pozycja 6 : 1,28% (179 głosów)
- GOGACZ Tomasz Wojciech: pozycja 7 : 2,27% (317 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RADOM DLA MIESZKAŃCÓW:
- RATUSZYŃSKA Marta: pozycja 1 : 3,3% (462 głosów)
- KRYSZTOFORSKA Angelika Sylwia: pozycja 2 : 0,18% (25 głosów)
- MICHALCZYK Dariusz: pozycja 3 : 0,16% (23 głosów)
- STANISZEWSKI Jarosław: pozycja 4 : 0,18% (25 głosów)
- SENDEROWSKI Dariusz Tomasz: pozycja 5 : 0,16% (22 głosów)
- KOTOWSKA Agnieszka: pozycja 6 : 0,44% (62 głosów)
- BUDZYŃSKA Jadwiga Barbara: pozycja 7 : 0,18% (25 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RADOMSKI PAKT SAMORZĄDOWY RADOSŁAWA WITKOWSKIEGO:
- WITKOWSKI Radosław: pozycja 1 : 17,97% (2 514 głosów)
- KOTKOWSKA Wioletta Alicja: pozycja 2 : 7,16% (1 002 głosów)
- PUK Marek: pozycja 3 : 1,86% (260 głosów)
- MALEC-ĆWIEK Edyta Jadwiga: pozycja 4 : 2,21% (309 głosów)
- BOGUSZ Kinga: pozycja 5 : 1,54% (216 głosów)
- UTKOWSKI Robert Stanisław: pozycja 6 : 2,65% (370 głosów)
- TYCZYŃSKI Mateusz Roman: pozycja 7 : 8,74% (1 222 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA RADOMIA:
- KOWALIK Jarosław Piotr: pozycja 1 : 1,19% (166 głosów)
- JANKOWSKI Karol Piotr: pozycja 2 : 0,11% (15 głosów)
- ROGALA-SZWEDE Eliza: pozycja 3 : 0,32% (45 głosów)
- SZUMIATA Tadeusz: pozycja 4 : 0,14% (20 głosów)
- POPŁAWSKA Bożenna Teresa: pozycja 5 : 0,19% (26 głosów)
- RYCHTER Anna Teresa: pozycja 6 : 0,14% (19 głosów)
- WYDRA Michał Wojciech: pozycja 7 : 0,13% (18 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIDZIALNY RADOM:
- WAŚKIEWICZ Łukasz: pozycja 1 : 1,34% (187 głosów)
- BILEWSKI Paweł Andrzej: pozycja 2 : 0,84% (117 głosów)
- KARPETA Wiktoria: pozycja 3 : 0,36% (50 głosów)
- HALCZYN-SUŁEK Żaneta: pozycja 4 : 0,13% (18 głosów)
- CIBOR Kamil Rafał: pozycja 5 : 0,11% (15 głosów)
- MARCZUK Elżbieta: pozycja 6 : 0,44% (61 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA PRZYJACIÓŁ:
- FORYŚ Rafał Jan: pozycja 1 : 4,07% (569 głosów)
- KRÓL Władysław Bronisław: pozycja 2 : 0,24% (34 głosów)
- PAWIŃSKI Michał Mikołaj: pozycja 3 : 0,1% (14 głosów)
- JANICKA Karolina: pozycja 4 : 0,19% (27 głosów)
- KOŁĄTAJ Dorota: pozycja 5 : 0,11% (16 głosów)
- KLEPACZEWSKI Konrad: pozycja 6 : 0,24% (33 głosów)
- LENARCZYK Ewa: pozycja 7 : 0,11% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWEGO PREZYDENTA RADOMIA ROBERTA PRYGLA:
- BERNAT Wojciech Szczepan: pozycja 1 : 3,2% (447 głosów)
- CZARNOTA Paweł Adrian: pozycja 2 : 0,89% (125 głosów)
- SKOWIERZAK Katarzyna Barbara: pozycja 3 : 0,51% (72 głosów)
- URBAN Maciej: pozycja 4 : 0,35% (49 głosów)
- SUJKA Aneta: pozycja 5 : 0,41% (58 głosów)
- WYDRA Daniel Krzysztof: pozycja 6 : 0,29% (41 głosów)
- PRYGIEL Zuzanna: pozycja 7 : 2,24% (314 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPIECZEŃSTWO I KULTURA:
- SZEWCZYK Robert: pozycja 1 : 0,63% (88 głosów)
- WOJCIECHOWSKA Anna Katarzyna: pozycja 2 : 0,06% (8 głosów)
- KIELISZKIEWICZ Agnieszka: pozycja 3 : 0,06% (8 głosów)
- WOJCIECHOWSKI Karol Michał: pozycja 4 : 0,01% (2 głosów)
- KACPRZAK Tomasz Marian: pozycja 5 : 0,04% (5 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WÓJCIK Dariusz: pozycja 1 : 20,44% (2 767 głosów)
- MICHAŁOWSKA Aurelia Bogusława: pozycja 2 : 4,66% (631 głosów)
- CZERWIŃSKA Ewa Karolina: pozycja 3 : 3,95% (534 głosów)
- TKACZYK-ZYCH Edyta Anna: pozycja 4 : 1,64% (222 głosów)
- PALUCH Izabela Katarzyna: pozycja 5 : 1,29% (174 głosów)
- RUDKOWSKI Tomasz Mikołaj: pozycja 6 : 0,89% (120 głosów)
- GÓRAK Jan: pozycja 7 : 3,61% (488 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RADOM DLA MIESZKAŃCÓW:
- MOSIOŁEK Paweł Kazimierz: pozycja 1 : 1,15% (156 głosów)
- ŻYTKOWSKA-PRUS Anna Izabela: pozycja 2 : 0,44% (60 głosów)
- RYBIŃSKA Iwona Maria: pozycja 3 : 0,33% (44 głosów)
- GÓRA-OLĘDZKA Agata: pozycja 4 : 0,25% (34 głosów)
- ŁASKI Michał: pozycja 5 : 0,18% (24 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RADOMSKI PAKT SAMORZĄDOWY RADOSŁAWA WITKOWSKIEGO:
- LASOTA Magdalena Dorota: pozycja 1 : 14,75% (1 996 głosów)
- LIPIŃSKA Ilona Mariola: pozycja 2 : 4,74% (641 głosów)
- PSZCZOŁA Jan: pozycja 3 : 5,22% (706 głosów)
- CHROBOTOWICZ Robert: pozycja 4 : 7,31% (990 głosów)
- DĘBICKI Robert: pozycja 5 : 3,17% (429 głosów)
- PULNAR-DUSZYK Ilona Aneta: pozycja 6 : 1,4% (189 głosów)
- WITKOWSKI Tymon Winicjusz: pozycja 7 : 4,03% (545 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA RADOMIA:
- LEWICKI Andrzej: pozycja 1 : 0,31% (42 głosów)
- POLAKOWSKA Barbara Magdalena: pozycja 2 : 0,23% (31 głosów)
- GAŁKA Konrad Maciej: pozycja 3 : 0,18% (25 głosów)
- WICHER Józef Stanisław: pozycja 4 : 0,1% (14 głosów)
- ZAWODNIK Kinga: pozycja 5 : 0,58% (78 głosów)
- SOBÓLSKA Aneta: pozycja 6 : 0,19% (26 głosów)
- NIERUBLISZEWSKI Andrzej: pozycja 7 : 0,1% (13 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIDZIALNY RADOM:
- ŚRODA Mateusz Michał: pozycja 1 : 1,34% (182 głosów)
- LEWICKA Magdalena: pozycja 2 : 0,65% (88 głosów)
- MAJEWSKI Sylwiusz Robert: pozycja 3 : 0,13% (17 głosów)
- WŁODARCZYK Ewelina Elżbieta: pozycja 4 : 0,44% (60 głosów)
- SOCHAŃSKA Weronika Katarzyna: pozycja 5 : 0,17% (23 głosów)
- KLIMKOWSKI Jakub Sebastian: pozycja 6 : 0,13% (17 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA PRZYJACIÓŁ:
- SEWERYN Grzegorz Waldemar: pozycja 1 : 2,43% (329 głosów)
- GOZDUR Aneta: pozycja 2 : 0,44% (60 głosów)
- MAJ Patrycja Weronika: pozycja 3 : 0,39% (53 głosów)
- KAIM Konrad: pozycja 4 : 0,2% (27 głosów)
- MAZURKIEWICZ Katarzyna: pozycja 5 : 0,5% (68 głosów)
- BASAJ Szymon: pozycja 6 : 0,15% (20 głosów)
- OLĘDZKI Tadeusz Krzysztof: pozycja 7 : 0,1% (13 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWEGO PREZYDENTA RADOMIA ROBERTA PRYGLA:
- BIAŁCZAK Łukasz: pozycja 1 : 4,15% (562 głosów)
- GŁUCH Mateusz: pozycja 2 : 2,49% (337 głosów)
- CHUCHAŁA Tomasz: pozycja 3 : 2,75% (372 głosów)
- MACIASZCZYK Magdalena Małgorzata: pozycja 4 : 0,86% (117 głosów)
- GUZAL Cezary Andrzej: pozycja 5 : 0,27% (37 głosów)
- PAWŁOWSKA Ada Katarzyna: pozycja 6 : 0,71% (96 głosów)
- FAVORITO Małgorzata: pozycja 7 : 0,57% (77 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PODLEWSKI Łukasz: pozycja 1 : 6,98% (1 114 głosów)
- KACA Marcin: pozycja 2 : 32,24% (5 143 głosów)
- STASZEWSKI Kazimierz: pozycja 3 : 2,11% (336 głosów)
- SKOCZEK Teresa Maria: pozycja 4 : 2,06% (329 głosów)
- STANIK Bernadeta: pozycja 5 : 0,85% (135 głosów)
- SKROK Anna Krystyna: pozycja 6 : 0,33% (52 głosów)
- LINOWSKI Krystian Jan: pozycja 7 : 0,58% (92 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RADOM DLA MIESZKAŃCÓW:
- RATUSZYŃSKI Marek Stanisław: pozycja 1 : 0,88% (141 głosów)
- NIEDŹWIECKI Marek: pozycja 2 : 0,4% (64 głosów)
- SMAGŁOWSKI Łukasz Krzysztof: pozycja 3 : 0,08% (13 głosów)
- TARASIŃSKA Iwona: pozycja 4 : 0,33% (53 głosów)
- KORCZ Anna Martyna: pozycja 5 : 0,46% (74 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RADOMSKI PAKT SAMORZĄDOWY RADOSŁAWA WITKOWSKIEGO:
- KALINOWSKA Katarzyna: pozycja 1 : 17,95% (2 863 głosów)
- STOLARCZYK Agnieszka Barbara: pozycja 2 : 7,5% (1 196 głosów)
- RUSZCZYK Dawid Michał: pozycja 3 : 3,34% (533 głosów)
- KACA Marcin Robert: pozycja 4 : 2,55% (406 głosów)
- MOLENDA Łukasz Robert: pozycja 5 : 1,87% (298 głosów)
- KOZERA Aleksandra: pozycja 6 : 0,69% (110 głosów)
- KACPRZAK Tytus Stanisław: pozycja 7 : 2,08% (332 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA RADOMIA:
- GAJDA Jarosław Franciszek: pozycja 1 : 0,85% (135 głosów)
- CHEŁMIŃSKA Marzena Anna: pozycja 2 : 0,2% (32 głosów)
- LIPIEC-KOWALIK Katarzyna Dorota: pozycja 3 : 0,1% (16 głosów)
- KOROPATWA Klaudia Paulina: pozycja 4 : 0,12% (19 głosów)
- MAŃKOWSKI Andrzej Paweł: pozycja 5 : 0,04% (7 głosów)
- ROGUŚ Krzysztof: pozycja 6 : 0,18% (29 głosów)
- NOWAK Marcin Grzegorz: pozycja 7 : 0,06% (9 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIDZIALNY RADOM:
- MARCZUK Bartłomiej: pozycja 1 : 1,66% (265 głosów)
- SZCZYGIEŁ Piotr: pozycja 2 : 0,51% (81 głosów)
- FITUCH Katarzyna Ewa: pozycja 3 : 0,31% (49 głosów)
- WIELOCHA Agnieszka: pozycja 4 : 0,36% (58 głosów)
- KACZMAREK Magdalena Anna: pozycja 5 : 0,16% (26 głosów)
- KAMIZELA Julita: pozycja 6 : 0,22% (35 głosów)
- CIEŚLIK Janusz Michał: pozycja 7 : 0,21% (33 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA PRZYJACIÓŁ:
- BRACISIEWICZ Mateusz: pozycja 1 : 1,55% (247 głosów)
- JASIŃSKA Marlena: pozycja 2 : 0,43% (69 głosów)
- ADAMIEC Dawid Piotr: pozycja 3 : 0,3% (48 głosów)
- GÓRNIK Renata Dorota: pozycja 4 : 0,11% (17 głosów)
- KAIM Agnieszka: pozycja 5 : 0,19% (30 głosów)
- SEWERYN Rafał Łukasz: pozycja 6 : 0,23% (37 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWEGO PREZYDENTA RADOMIA ROBERTA PRYGLA:
- SZWED Anna: pozycja 1 : 2,28% (364 głosów)
- KOPANIA Wioletta: pozycja 2 : 0,45% (71 głosów)
- NYK Piotr Marian: pozycja 3 : 0,98% (156 głosów)
- GIERWATOWSKA Agnieszka: pozycja 4 : 1,5% (239 głosów)
- ŻALIŃSKI Wojciech: pozycja 5 : 1,01% (161 głosów)
- BIAŁKOWSKA Agnieszka: pozycja 6 : 1,87% (299 głosów)
- MISZTAL Łukasz Maksymilian: pozycja 7 : 0,85% (136 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PASTUSZKA-CHROBOTOWICZ Katarzyna: pozycja 1 : 13,99% (2 279 głosów)
- KUŹMIUK Mateusz Jan: pozycja 2 : 12,02% (1 959 głosów)
- WANIEK Zuzanna: pozycja 3 : 1,07% (175 głosów)
- GÓRALSKI Krzysztof Patryk: pozycja 4 : 1,45% (236 głosów)
- GLIŃSKI Karol: pozycja 5 : 3,57% (582 głosów)
- BRZOZOWSKI Kamil: pozycja 6 : 2,12% (346 głosów)
- SZCZEPAŃSKA Magdalena: pozycja 7 : 1,33% (216 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RADOM DLA MIESZKAŃCÓW:
- MICHALEC Beata Barbara: pozycja 1 : 1,14% (185 głosów)
- LESKA Agnieszka Paulina: pozycja 2 : 0,34% (56 głosów)
- SZLEGIER Jacek Robert: pozycja 3 : 0,17% (28 głosów)
- KUSTRA Renata Maria: pozycja 4 : 0,19% (31 głosów)
- ZIĘBA Katarzyna: pozycja 5 : 0,25% (41 głosów)
- GÓRSKI Adam: pozycja 6 : 0,23% (37 głosów)
- ŻYSZCZYŃSKI Robert Franciszek: pozycja 7 : 0,38% (62 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RADOMSKI PAKT SAMORZĄDOWY RADOSŁAWA WITKOWSKIEGO:
- MICHALSKA-WILK Marta Ewelina: pozycja 1 : 24,27% (3 954 głosów)
- WOŹNIAK Kazimierz Grzegorz: pozycja 2 : 7,95% (1 295 głosów)
- DUSZYK Adam Benon: pozycja 3 : 2,77% (452 głosów)
- SOKOŁOWSKA Jolanta Monika: pozycja 4 : 1,64% (268 głosów)
- FLISEK Monika: pozycja 5 : 1,25% (204 głosów)
- MOLGA Rafał Jacek: pozycja 6 : 1,28% (209 głosów)
- SZPRENDAŁOWICZ Piotr Jerzy: pozycja 7 : 3,47% (565 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA RADOMIA:
- KRÓL Mariusz Damian: pozycja 1 : 0,63% (102 głosów)
- KOWALIK Michał Jarosław: pozycja 2 : 0,29% (48 głosów)
- MADEJ Agnieszka: pozycja 3 : 0,28% (45 głosów)
- KOSTKIEWICZ Piotr Artur: pozycja 4 : 0,2% (33 głosów)
- SZYMAŃSKA Marzena Ewa: pozycja 5 : 0,17% (27 głosów)
- KĘDZIOR-BIEDRZYCKA Iwona Jadwiga: pozycja 6 : 0,11% (18 głosów)
- MALARSKI Zbigniew: pozycja 7 : 0,09% (15 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIDZIALNY RADOM:
- JAKUBOWSKI Dariusz: pozycja 1 : 0,89% (145 głosów)
- JAGODZIŃSKI Michał: pozycja 2 : 0,62% (101 głosów)
- WIECZOREK Konrad: pozycja 3 : 0,2% (33 głosów)
- NAPORA Milena: pozycja 4 : 0,33% (53 głosów)
- ŚRODA Katarzyna: pozycja 5 : 0,61% (100 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA PRZYJACIÓŁ:
- POCHYLSKI Łukasz: pozycja 1 : 3,2% (522 głosów)
- PODRYGAŁA Jarosław Roman: pozycja 2 : 0,42% (68 głosów)
- KWIATKOWSKA-JÓŹWIK Edyta Magdalena: pozycja 3 : 0,23% (38 głosów)
- PAPROCKI Marek Zygmunt: pozycja 4 : 0,14% (22 głosów)
- KOZICKA Anna Magdalena: pozycja 5 : 0,34% (56 głosów)
- ZDZIECHOWSKA Danuta: pozycja 6 : 0,16% (26 głosów)
- PUC Artur: pozycja 7 : 0,21% (34 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWEGO PREZYDENTA RADOMIA ROBERTA PRYGLA:
- KOSIOR Dariusz Artur: pozycja 1 : 3,31% (539 głosów)
- PAWLUCZYK Andrzej: pozycja 2 : 1,36% (222 głosów)
- WALIGÓRSKI Filip Aleksander: pozycja 3 : 0,34% (55 głosów)
- PIASEK Katarzyna Julia: pozycja 4 : 0,5% (81 głosów)
- BEDNARUK Kamila Olimpia: pozycja 5 : 0,38% (62 głosów)
- WILCZYŃSKA Marta Dominika: pozycja 6 : 0,42% (68 głosów)
- ŻEROMIŃSKI Michał: pozycja 7 : 3,69% (602 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MARKIEWICZ Paulina: pozycja 1 : 12,27% (1 621 głosów)
- MAJEWSKI Marcin: pozycja 2 : 7,26% (959 głosów)
- PÓŁBRATEK Małgorzata Danuta: pozycja 3 : 4,23% (559 głosów)
- BOCHEŃSKI Adam Sławomir: pozycja 4 : 9,15% (1 209 głosów)
- STANISŁAWEK Robert Jerzy: pozycja 5 : 1,48% (196 głosów)
- KRZYŻANOWSKA Joanna Agnieszka: pozycja 6 : 1,6% (212 głosów)
- KUTKOWSKI Jan Szczepan: pozycja 7 : 2,59% (342 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RADOM DLA MIESZKAŃCÓW:
- MARKWAT Marcin: pozycja 1 : 1,43% (189 głosów)
- ORZEŁ Artur: pozycja 2 : 0,25% (33 głosów)
- WOŹNIAK Anna: pozycja 3 : 0,54% (71 głosów)
- LASKOWSKA Anna: pozycja 4 : 0,33% (43 głosów)
- KWIECIEŃ Marcin Jerzy: pozycja 5 : 0,23% (31 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RADOMSKI PAKT SAMORZĄDOWY RADOSŁAWA WITKOWSKIEGO:
- KOSIOR Jarosław: pozycja 1 : 15,39% (2 033 głosów)
- LUTY Jolanta Hanna: pozycja 2 : 2,79% (369 głosów)
- GÓRSKI Rafał: pozycja 3 : 3,94% (521 głosów)
- BEDNARCZYK Bartosz: pozycja 4 : 4,43% (586 głosów)
- KOTKOWSKA Anna Maria: pozycja 5 : 6,04% (798 głosów)
- ADAMCZYK Honorata Ewa: pozycja 6 : 1,42% (188 głosów)
- WĘDZONKA Wiesław: pozycja 7 : 4,46% (590 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA RADOMIA:
- FOKT Andrzej Zygmunt: pozycja 1 : 0,88% (116 głosów)
- PAJÓREK Agnieszka Mariola: pozycja 2 : 0,25% (33 głosów)
- JARGOT Jarosław Piotr: pozycja 3 : 0,09% (12 głosów)
- NOWAK Matylda Łucja: pozycja 4 : 0,23% (30 głosów)
- JAROSZEK Joanna: pozycja 5 : 0,33% (43 głosów)
- KAPTURSKI Zbigniew: pozycja 6 : 0,08% (11 głosów)
- STOLAREK Jarosław: pozycja 7 : 0,09% (12 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIDZIALNY RADOM:
- WAŚKIEWICZ Mateusz: pozycja 1 : 1,07% (142 głosów)
- KOWALSKI Łukasz: pozycja 2 : 0,45% (59 głosów)
- FIJAŁKOWSKI Karol Jacek: pozycja 3 : 0,11% (15 głosów)
- NAPORA-KUCZMA Dorota Katarzyna: pozycja 4 : 0,17% (23 głosów)
- SZCZYGIEŁ Monika Agata: pozycja 5 : 0,51% (68 głosów)
- CZUBAK Daria Izabela: pozycja 6 : 0,11% (14 głosów)
- JASIŃSKI Daniel Jarosław: pozycja 7 : 0,23% (31 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA PRZYJACIÓŁ:
- SIKORA Dorota Ewa: pozycja 1 : 1,96% (259 głosów)
- PODSIADŁY Katarzyna: pozycja 2 : 1,1% (146 głosów)
- WAŚNIEWSKA Karolina Maria: pozycja 3 : 0,37% (49 głosów)
- GLEGOŁA Ernest: pozycja 4 : 0,22% (29 głosów)
- BRACISIEWICZ Anna: pozycja 5 : 0,15% (20 głosów)
- KACZMARZYK Michał: pozycja 6 : 0,31% (41 głosów)
- PAJĄK Rafał Mirosław: pozycja 7 : 0,31% (41 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWEGO PREZYDENTA RADOMIA ROBERTA PRYGLA:
- PRYGIEL Robert Karol: pozycja 1 : 7,55% (998 głosów)
- MARKOWSKA Marta: pozycja 2 : 2,11% (279 głosów)
- AMANOWICZ Krystian Adam: pozycja 3 : 0,44% (58 głosów)
- SZPILSKI Andrzej: pozycja 4 : 0,26% (35 głosów)
- CZAJKOWSKA-WIĘCASZEK Katarzyna: pozycja 5 : 0,45% (59 głosów)
- KURBIEL Mikołaj Jan: pozycja 6 : 0,12% (16 głosów)
- WIJATKOWSKA Ewa Agnieszka: pozycja 7 : 0,19% (25 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wygląda druga tura wyborów samorządowych?
2 tura wyborów samorządowych przeprowadzana jest jedynie w przypadku prezydenta, wójta i burmistrza. Ma to miejsce, kiedy podczas pierwszej tury nie wyłoniono zwycięzcy, czyli żaden z kandydatów nie otrzymał ponad 50 proc. głosów. W drugiej turze biorą udział dwaj kandydaci, którzy uzyskali najlepsze wyniki i odbywa się ona 14 dni po pierwszym głosowaniu.
Może być również tak, że więcej niż dwóch kandydatów otrzymało ilość głosów, która uprawnia do udziału w drugiej turze. Wtedy o przejściu dalej decyduje większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów otrzymał większą liczbę głosów.
Drugą turę wygrywa kandydat, który uzyska lepszy rezultat w głosowaniu. Jeśli jednak dojdzie do remisu, to decydujące okaże się to, który z nich w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał większą ilość głosów niż drugi kandydat.
Może Cię zainteresować
Zadania prezydenta, wójta i burmistrza
Prezydent, wójt oraz burmistrz to jednoosobowy organ wykonawczy gminy i do jego zadań należy między innymi:
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- opracowywanie programów rozwoju,
- wykonywanie budżetu,
- gospodarowanie mieniem komunalnym.
Jedną z jego istotnych funkcji jest reprezentowanie gminy poza nią i kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Ile trwa kadencja wójta, burmistrza i prezydenta?
Według obowiązującego prawa kadencja prezydenta, burmistrza i wójta może trwać 5 lat. Dodatkowo w 2018 roku ustanowiono zasadę dwukadencyjności, która umożliwia prezydentowi, burmistrzowi i wójtowi ubieganie się o reelekcję tylko raz. Kadencja w latach 2018-2023 jest pierwszą, którą obowiązują te przepisy.
Może Cię zainteresować
Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?