Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Wiktor Gumiński
W ostatnim sparingu przed powrotem do ligowego grania Odra Opole wygrała 2:1 z GKS-em Katowice. Zwycięstwo wyrwała w samej końcówce.

Do przerwy żadna z drużyn nie strzeliła gola i do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 0:0. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej części spotkania, a uczynił to w 61. minucie Jakub Arak, który wykorzystał nieporozumienie w obronie Odry.

Niebiesko-czerwoni długo bili głową w mur, ale w 82. minucie wyrównali za sprawą gola Maksymilian Hebel z rzutu wolnego. W końcówce przechylili zwycięstwo na swoją stronę. Dokonał tego Vittorio Continella w 89. minucie meczu.

Wygrana z ligowym rywalem pozwoliła opolanom mieć nadzieję na dobre rezultaty na wiosnę.

Odra rozegrała w zimie 6 sparingów. Wygrała 3:1 z innym ligowym rywalem Chrobrym Głogów. Rozbiła także 3-ligowe ekipy Ślęzy Wrocław (4:0) i MKS-u Kluczbork (5:0).

Ekipa ze stolicy województwa przegrała także 2 mecze. Mocniejsza okazała się ekstraklasowa Puszcza Niepołomice (0:3), jak również I-ligowa Miedź Legnica (0:2).

Pierwszy mecz I ligi już w najbliższy piątek (16 lutego) o godz. 20.30. W ramach 20. kolejki niebiesko-czerwoni zmierzą się na wyjedzie z GKS-em Tychy.

Odra Opole - GKS Katowice 2:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Arak - 61., 1:1 Hebel - 82., 2:1 Continella - 89.
Odra: Haluch - Żemło, Piroch (46. Kamiński), Niziołek, Sarmiento (87. Sluga), Purzycki (46. Hebel), Spychała (70. Mikinič), Antczak (46. Szrek), Pikk (46. Surzyn), Galán (70. Continella), Sula (46. Kamiński)