Sukces tarnowianina w zawodach Pucharu Europy we wspinaczce „na czas”. Marcin Dzieński na podium!

OPRAC.:
Andrzej Skórka
Marcin Dzieński wywalczył brązowy medal w zawodach Pucharu Europy w Lublinie
Marcin Dzieński wywalczył brązowy medal w zawodach Pucharu Europy w Lublinie archiwum Artur Gawle
Czołówka zawodników we wspinaczce sportowej stanęła na starcie LOTTO Pucharu Europy w Lublinie. Tarnowianin Marcin Dzieński zajął najlepsze miejsce spośród biorących udział w zawodach Polaków.

Turniej Puchary Europy w Lublinie otwierały cykl zawodów we wspinaniu na czas sezonie 2024. Dla polskiej kadry narodowej stanowił inaugurację występów w sezonie olimpijskim.

Marcin Dzieński brązowym medalistą zawodów Pucharu Europy

Na starcie stanęło 47 specjalistów od konkurencji wspinaczki „na czas” z całego kontynentu.
Marcin Dzieński, reprezentant KU AZS PWSZ Tarnów, zajął trzecie miejsce, pokonując 15-metrową ściankę w czasie 5,29 sekundy.

W pojedynku o brązowy medal pokonał Austriaka Kevina Amona. Lepsi od niego okazali się tylko Włosi: Gianni Luka Zodda i Luka Robbiati.

- Start zaliczam do udanych. Nie zrealizowałem swojego założenia, ale mimo wszystko jestem zadowolony. Oddałem dobre biegi, miałem bieg na życiówkę, czułem się dobrze przygotowany. Wiem, co poprawić do kolejnego startu i na czym się skupić - komentuje tarnowianin.

W rywalizacji kobiet najlepiej spośród Polek zaprezentowała się Aleksandra Mirosław, która wywalczyła brązowy medal.