Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Buty i Jan Paweł II w nowym logo Kalwarii Zebrzydowskiej. Nie wszystkim się podoba [ZDJĘCIA]

Bogumił Storch
Bogumił Storch
Krzyż, but i papieski herb znalazły się w nowym logo Kalwarii Zebrzydowskiej. Jak to wygląda? Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Nowe logo Kalwarii Zebrzydowskiej powstało z połączenia czterech symboli. Równoramienny krzyż symbolizuje wiarę, towarzyszącą od wieków mieszkańcom oraz słynne sanktuarium pasyjno - maryjne, znajdujące się w tej miejscowości. Drugi element to hebel, który symbolizuje stolarstwo. To tu - w mieście i okolicy powstają od kilkuset lat słynne, kalwaryjskie meble.

Poniżej hebla umieszczony został kształt buta jako znaku rozpoznawczego szewców. W mieście jest wiele rodzinnych firm, produkujących obuwie. Podobnie jak stolarstwo zakorzenione jest w historii gminy. Całość kompozycji dopełnia fragment herbu papieża Jana Pawła II, który jest patronem miasta.

Pracę nad opracowaniem nowego logo i identyfikacji wizualnej trwały blisko rok, zostały powierzone firmie z Kalwarii Zebrzydowskiej - Studio Niepoprawne. Autorami identyfikacji wizualnej są Artur Tokarski i Artur Kuś.

Co z herbem Kalwarii Zebrzydowskiej?

Herbem Kalwarii Zebrzydowskiej jest Radwan. Przedstawia w czerwonym polu złotą chorągiew kościelną o trzech polach, z frędzlami, zawieszoną na poprzecznym drzewcu ze złotym krzyżem kawalerskim bezpośrednio na nim opartym. Magistrat postanowił pozostawić go w niezmienionej, historycznej formie, ale to z niego właśnie zaczerpnięto inspirację kolorystyczną do zaprojektowania nowego logo miasta.

Umieszczenie krzyża w projekcie logo nie jest przypadkowe i nawiązuje do herbu

informują twórcy loga.

Miasto ma też już swoje hasło reklamowe „od wieków”, które ma nawiązywać do bogactwa historyczno-kulturowego tej miejscowości. Występuje ono również w wersji rozszerzonej jako slogan: "od wieków staranni, od wieków uczciwi, od wieków przykładni."

Mieszkańcy gminy, są bardzo pracowitymi i przedsiębiorczymi ludźmi, którzy bardzo fajnie rozwijają się biznesowo, w rzemiośle, dzięki temu  Kalwaria Zebrzydowska może powiedzieć, że jest dobrze i prężnie rozwijającą się gminą. I to jest właśnie siła mieszkańców ich przedsiębiorczość i pracowitość

podkreśla Tomasz Baluś z Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej. -Wprowadzając nową identyfikację chcieliśmy pokazać właśnie te cechy i siłę mieszkańców, dlatego też w nowym logo pojawiają się symbole hebla i buta, a także postacie stolarza i szewca - dodaje.

Po co te zmiany?

Dzięki nowemu logo, identyfikacji wizualnej oraz opracowanych przez nas zasadom tworzenia materiałów reklamowych, Kalwaria Zebrzydowska zyskała nowy, świeży, atrakcyjny dla odbiorcy wizerunek - gminy, która stawia na mieszkańców. Możemy powiedzieć, że to nie koniec zmian, kolejnym etapem będzie szeroka promocja produktu lokalnego "Ogórek kalwaryjski". Wraz z nową identyfikacją wizualną miasto zyskało też szereg gadżetów promocyjnych i reklamowych. W porozumieniu z Polską Grupą Producentów Obuwia miasto będzie również promowało także to z czego jest słynne, czyli obuwie

wyjaśnia Tomasz Baluś.

Głosy krytyki

Mieszkańcy przyznają, że poprzednie logo było przestarzałe i rzeczywiście należało je zmienić, ale teraz jego wizualne aspekty, ich zdaniem, pozostawiają wiele do życzenia.

Logo jest mało czytelne dla osób z zewnątrz, monolityczny kolor sprawia, że poszczególne symbole zlewają się ze sobą

komentują internauci.

FLESZ - Rządowa tarcza antyinflacyjna

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Buty i Jan Paweł II w nowym logo Kalwarii Zebrzydowskiej. Nie wszystkim się podoba [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska

Wróć na wadowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto