Czy rower elektryczny może ułatwić przemieszczanie się po Krakowie?

Materiał informacyjny ING Banku Śląskiego
Nadchodzące lato zachęca coraz więcej osób do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Jednak nie wszyscy znaleźli dla siebie idealny sport lub uważają, że brakuje im na to wolnego czasu. Wprowadzanie do swojego życia nieco więcej aktywności fizycznej nie wymaga przebudowania całego grafiku dnia na nowo. Można bowiem zrobić to stopniowo, decydując się np. na przesiadkę z samochodu na rower elektryczny – tzw. „e-bike”. To alternatywa, która może poprawić kondycję oraz usprawnić poruszanie się po Krakowie. Poznaj jeszcze więcej korzyści, jakie przynosi jazda rowerem elektrycznym!

Rower elektryczny – jak to działa?

Rower elektryczny często znany z języka angielskiego jako e-bike, wielu osobom kojarzy się z nieco słabszym rodzajem skutera. W rzeczywistości e-bike wymaga pracy mięśni i wysiłku fizycznego, ponieważ silnik elektryczny pełni jedynie funkcję wspomagającą. Z napędu można korzystać w wybranych momentach, kiedy trasa robi się zbyt trudna lub odczuwalne jest zmęczenie. Silnik czerpie energię z podłączonego do niego akumulatora, który należy regularnie doładowywać.

Napęd elektryczny sprawia, że jazda rowerem elektrycznym wymaga zdecydowanie mniejszego nakładu siły. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które nie czują w sobie sportowego ducha lub nie chcą się przemęczać podczas drogi do pracy.

Czy warto kupić rower elektryczny?

Myśląc nad zakupem roweru elektrycznego, warto poznać kilka jego najważniejszych zalet:

 • Szybko i sprawnie
  Rower elektryczny doskonale sprawdzi się jako transport po Krakowie. E-bike umożliwia sprawny i szybki dojazd do celu bez konieczności stania w korkach. Ponadto w przypadku roweru elektrycznego trasę do pracy można pokonać zdecydowanie szybciej niż klasycznym jednośladem.
 • Przyjemnie i bez zmęczenia
  Rower elektryczny to alternatywa dla samochodu i komunikacji miejskiej. Pozwala szybko dotrzeć do celu, a dzięki silnikowi, który wspomaga jazdę, wysiłek włożony w sprawne pokonanie trasy, jest zdecydowanie mniejszy niż w przypadku tradycyjnego roweru. Pozwala to uniknąć przepocenia ubrań i dotarcia na miejsce zmęczonym i zdyszanym. Dzięki temu radość z jazdy może być jeszcze większa niż w przypadku roweru tradycyjnego.
 • Rower elektryczny jest dla każdego
  E-bike to doskonałe rozwiązanie dla osób, które na co dzień nie uprawiają sportu, a chciałyby prowadzić nieco bardziej aktywny tryb życia. Napęd wspiera jazdę i sprawia, że staje się ona przyjemniejsza i mniej obciążająca dla organizmu. Łatwiej w ten sposób przyzwyczaić ciało do wysiłku fizycznego. To również świetna opcja dla osób po kontuzjach, które chcą stopniowo odzyskać pełną sprawność ruchową.
 • Duży wybór modeli
  Rynek rowerów elektrycznych stale się rozwija, z tego względu producenci prześcigają się w wypuszczaniu nowych modeli dostosowanych do potrzeb różnych użytkowników. Wśród e-bike’ów są nie tylko typowe miejskie rowery, ale również rowery górskie czy trekkingowe. Ponadto wiele modeli można połączyć ze smartfonem, aby na bieżąco monitorować swoją aktywność.

Podróżowanie rowerem elektrycznym po Krakowie

Mieszkanie w dużym mieście, takim jak Kraków ma wiele zalet, jednak ma też wady. Jedną z największych są korki. Pandemia sprawiła, że ruch samochodów w Krakowie nieco się zmniejszył, jednak luzowanie obostrzeń powoduje, że sytuacja stopniowo wraca do wcześniejszego stanu. Ponownie mieszkańcy są zmuszeni stać w sznurze samochodów na ulicy Długiej.

Gdyby można było tę trasę pokonać szybciej i bez wysiłku? Rozwiązaniem tego problemu może być właśnie rower elektryczny. Do tego aktywność fizyczna redukuje stres i pomaga zyskać dobry humor od samego rana.

Darmowa jazda próbna rowerem elektrycznym w Krakowie

Sam opis sprzętu i jego zalet to może być za mało, by skłonić kogoś do zakupu roweru elektrycznego. Jednak możliwość samodzielnego przetestowania wybranego modelu może przekonać nieprzekonanych! Tutaj z pomocą przychodzi ING oraz Decathlon z akcją „Zamień brykę na elektryka”. To kolejny raz, gdy ING zachęca Polaków, by robić więcej eko. Wcześniej bank umożliwiał testowanie hulajnóg elektrycznych. Tym razem w sześciu polskich miastach można wypożyczyć i przetestować najnowsze modele rowerów elektrycznych.

ing

Akcja w Krakowie rusza w poniedziałek 21.06. i potrwa do soboty 26.06. W ciągu tych kilku dni każda chętna osoba, która wcześniej zarejestruje się na stronie: https://www.ing.pl/lp/eko/bryka-na-elektryka, będzie mogła zapisać się na wypożyczenie e-bike’a na jeden z dostępnych terminów i przez 2 godziny testować takie urządzenie. Wypożyczalnia ING i Decathlon będzie dostępna w punkcie zlokalizowanym obok sklepu Decathlon, przy al. Pokoju 46.

Jak wynika z naszych badań, aż 67% dorosłych Polaków deklaruje, że mogłoby w niektórych sytuacjach zrezygnować z auta na rzecz roweru. 30% badanych wybiera auto, bo „jest za daleko i nie dałbym rady rowerem”. Rowery elektryczne są bardzo popularne na Zachodzie, w Polsce kategoria ta dopiero raczkuje. Chcemy wspomóc ten pozytywny dla środowiska oraz zdrowia trend i pokazać, że e-bike w wielu codziennych sytuacjach może zastąpić auto. Dzięki akcji z Decathlon rowery elektryczne zagoszczą na polskich ulicach i – mamy nadzieję – zdobędą nowych zwolennikówpowiedział Andrzej Sowa, dyrektor Centrum Agile Kredyty i Ubezpieczenia w ING Banku Śląskim.

Cena roweru elektrycznego nie musi być problemem

Przetestowanie roweru może zachęcić wiele osób do jego zakupu, jednak barierę może stanowić jego cena – szczególnie jeśli ktoś dopiero postanowił rozpocząć swoją przygodę z rowerem elektrycznym. Tu z pomocą przychodzi ING wraz z ofertą pożyczki w ofercie specjalnej w ING – z 0% prowizją i obniżonym oprocentowaniem. Dodatkowo w ofercie można wykupić ubezpieczenie na sprzęt, którym się jeździ.

W obecnych czasach dbanie o środowisko naturalne jest niezwykle ważne. Dlatego warto wprowadzać do swojej codzienności zdrowe przyzwyczajenia i nawyki. Mieszkając w Krakowie i decydując się na zmianę samochodu na rower elektryczny, nie tylko pomagamy planecie, ale również sobie. Korzystanie z e-bike'a pozwala bowiem zaoszczędzić czas, który wcześniej traciło się na stanie w korkach, wspomaga pracę nad kondycją i pozwala zredukować stres.

Wideo

Materiał oryginalny: Czy rower elektryczny może ułatwić przemieszczanie się po Krakowie? - Gazeta Krakowska

Dodaj ogłoszenie