Jak wydawać mniej na zakupach? 5 prostych sposobów

Materiał powstał we współpracy z Mr Receipt

Według danych GUS z roku na rok wydajemy coraz więcej na żywność i napoje bezalkoholowe. Prognozy na kolejne miesiące także nie napawają optymizmem - ceny na półkach sklepowych będą jeszcze wyższe.

Już w marcu 2021 było o 3,2% drożej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku i o 1% drożej niż w lutym 2021. Narodowy Bank Polski przewiduje, że w kolejnych miesiącach możemy spodziewać się jeszcze większej inflacji i jeszcze większych sum na paragonach za codzienne zakupy.

Te pesymistyczne prognozy nie muszą jednak dotyczyć Ciebie i Twojego budżetu domowego! Sprawdź, jak mimo rosnącej inflacji, oszczędzać z darmową aplikacją zakupową PanParagon.

#1 DZIAŁAJ ZGODNIE Z PLANEM

Zanim ruszysz na zakupy spożywcze, odpowiednio się do nich przygotuj. Zacznij od zaplanowania posiłków na najbliższe dni. Znając menu na nadchodzący czas, otwórz darmową aplikację PanParagon i przygotuj w niej listę zakupową. Dodaj do niej wszystko, co będzie Ci potrzebne do przygotowania zaplanowanych dań. Następnie sprawdź, które z wypisanych produktów masz jeszcze w domu i usuń je z listy. W taki sposób stworzysz rozpiskę naprawdę niezbędnych rzeczy do kupienia.

#2 SPRAWDZAJ PROMOCJE

To jeszcze nie jest pora na wyjście do sklepu. Po utworzeniu listy zakupów, zajrzyj do gazetek promocyjnych i sprawdź aktualną ofertę sklepów, które najczęściej odwiedzasz. Może się okazać, że w jednym z nich obowiązują właśnie promocje na produkty wpisane na Twoją listę. Po co więc iść gdzieś indziej i przepłacać?

Może się wydawać, że na taką “prasówkę” potrzebna dużo czasu. Nic bardziej mylnego! Kiedy wszystkie gazetki z najpopularniejszych sklepów są dostępne w jednym miejscu, czyli w darmowej aplikacji zakupowej PanParagon, przejrzenie ofert z wybranych sklepów zajmuje tylko chwilę.

Gazetki promocyjne w aplikacji PanParagon

#3 NIE IDŹ GŁODNY NA ZAKUPY

Co ma głód do zakupów? Badania przeprowadzone na University of Minnesota przez Alison Jing Xu wykazały, że głodni wydają nawet o 64% więcej niż osoby najedzone. Wniosek jest więc prosty – zanim wyjdziesz do sklepu, zjedz coś.

#4 UWAŻAJ NA PUŁAPKI W SKLEPACH

W sklepach niewiele rzeczy dzieje się przez przypadek. Sprzedawcy chętnie wykorzystują różne tricki, by nakłonić nieświadomego konsumenta do pozostawienia większej sumy w sklepie. Nie daj się więc złapać w zastawione między półkami pułapki. Pamiętaj, by: sprawdzać cenę za 100 g produktu, rozglądać się w poszukiwaniu najkorzystniejszych ofert, weryfikować gratisy i hasła typu “3 w cenie 2”.

#5 KONTROLUJ WYDATKI

Zaplanowane i świadome zakupy to połowa sukcesu. Jeśli chcesz regularnie powiększać swoje oszczędności, analizuj wszystkie wydatki. Tylko dzięki dokładnemu monitorowaniu ile i na co wydajesz, będziesz w stanie wskazać, które wydatki są konieczne, a które zbędne.

Wbrew pozorom nie jest to żmudne zajęcie. Dzięki technologii nie potrzebujesz już skomplikowanych arkuszy kalkulacyjnych czy dedykowanego notesu i teczki na paragony. Istnieje o wiele prostszy i szybszy, a zarazem bardzo efektywny sposób. Mowa o darmowej aplikacji PanParagon.

Statystyki wydatków w aplikacji PanParagon

Wystarczy, że po każdych zakupach zeskanujesz paragon, a aplikacja automatycznie przypisze ten wydatek do odpowiedniej kategorii (np. jedzenie, odzież, motoryzacja lub Twoja własna kategoria) i pokaże go w statystykach.

Przechowywanie paragonów w tej darmowej aplikacji ma jeszcze kilka zalet, z których także mogą płynąć korzyści finansowe. W przypadku reklamacji nie musisz już tracić czasu na nerwowe przeszukiwanie mieszkania. Po prostu otwórz PanaParagona i za pomocą filtrów odszukaj interesujący Cię dowód zakupu, by odzyskać pieniądze za wadliwy towar. Jeśli natomiast planujesz zakup sprzętu elektronicznego, pamiętaj, że z PanemParagonem możesz także wykupić dodatkowe ubezpieczenie w korzystnej cenie.

Pobierz więc darmową aplikację PanParagon i miej wydatki pod kontrolą.

Dodaj ogłoszenie