Konkurs im. Marszałka Marka Nawary na najlepsze prace naukowe dotyczące samorządu

Grzegorz Skowron
Grzegorz Skowron
Rusza III edycja Konkursu im. Marszałka Marka Nawary na najlepsze rozprawy doktorskie oraz prace magisterskie i licencjackie dotyczące ustroju i działalności samorządu terytorialnego. Prace wraz z dokumentacją można zgłaszać do do 25 listopada 2019 roku.

Fundacja im. Marszałka Marka Nawary ogłasza III edycję konkursu na najlepsze prace doktorskie, magisterskie i licencjackie w Małopolsce, dotyczące ustroju oraz działalności samorządu terytorialnego, jak również prezentujące sylwetki postaci związanych z samorządem terytorialnym. Prace mogą być także ukierunkowane na tematy szczegółowe, związane ze współpracą samorządów i uczelni, np. na problemy oraz zagadnienia zlecone przez samorządy, ważne w praktyce funkcjonowania tych instytucji.

Prace wraz z dokumentacją należy przysyłać do dnia 25 listopada 2019 roku na adres:
Departament Edukacji Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Os. Teatralne 4a, 31-945 Kraków
z dopiskiem na kopercie: „Konkurs im. Marszałka Marka Nawary – III edycja”

Zasady konkursu

Celem konkursu jest nagradzanie osób, które wnoszą znaczący wkład intelektualny wbudowanie Rzeczypospolitej Polskiej, jako państwa szanującego zasadę pomocniczości w stosunku do samorządu terytorialnego.

1. Przedmiotem oceny będą prace magisterskie i licencjackie obronione przed terminem nadsyłania prac na konkurs, jak również prace doktorskie - obronione lub zrecenzowane, z wyznaczonym terminem obrony.
2. Konkurs odbywa się dorocznie i obejmuje prace obronione w poprzednich trzech latach kalendarzowych.
3. Trzecia edycja konkursu dotyczy prac obronionych w latach 2017, 2018 i 2019.

Praca zostanie dopuszczona do konkursu, jeśli spełni następujące warunki:
1. Zakres merytoryczny pracy będzie odpowiadał tematyce konkursu;
2. Praca będzie obroniona w 2017 r., 2018 r. lub w 2019 r. (wymagane dołączenie pisemnego potwierdzenia przez uczelnię daty obrony pracy); w przypadku pracy doktorskiej dopuszcza się również prace zrecenzowane, z wyznaczonym terminem obrony);
3. Zostanie dołączona dokumentacja poświadczająca wysoki poziom pracy:
do pracy magisterskiej – kopia recenzji oraz pisemny wniosek promotora lub jego zgoda na zgłoszenie pracy do konkursu (z krótkim merytorycznym uzasadnieniem),
do pracy licencjackiej – kopia recenzji oraz rekomendacja organu uczelni (wydziału, instytutu) – np. rady naukowej,
do pracy doktorskiej - kopia recenzji,
do każdej pracy uhonorowanej wyróżnieniem uczelnianym lub innym należy dołączyć właściwe poświadczenie.
4. Wersja papierowa oraz wersja elektroniczna na płycie CD wpłyną w terminie wskazanym w ogłoszeniu,
5. Zostanie dołączony dokładny adres korespondencyjny, adres e-mailowy i numer telefonu autora.
Dla autorów najlepszych prac przewidziano nagrody i wyróżnienia.

W roku 2017, czyli w pierwszej edycji konkursu, pierwsza nagroda wyniosła 2000 zł, a wyróżnienie 1500 zł. W roku 2018 przyznano główna nagrodę – 2500 zł oraz 1500 zł za wyróżnienie.

Pula nagród w 2019 r. jest większa i zostanie rozdysponowana przez komisję konkursową według jej uznania.

Informacje w sprawie konkursu można uzyskać na stronie internetowej Fundacji im. Marszałka Marka Nawary oraz w Departamencie Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Patron nagrody

Marek Nawara był pierwszym marszałkiem województwa małopolskiego.

Urodził się 18 kwietnia 1956 r. w Krakowie. W 1980 r. ukończył studia w AGH. W latach 80. pracował jako zastępca kierownika zakładu badań metali i powłok w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Przemysłu Wyrobów Metalowych "Polmetal".
W latach 1990-1998 był wójtem oraz radnym gminy Zielonki, W wyborach w 1993 bez sukcesu ubiegał się o mandat poselski z listy BBWR, ale w 1997 r. został posłem z listy AWS. Zrezygnował z mandatu, gdy w listopadzie 1998 po raz pierwszy objął stanowisko marszałka województwa. W 2002 r. powołał do życia Wspólnotę Małopolską, z listy której po raz drugi uzyskał mandat radnego sejmiku.

20 lutego 2009 r. podczas urlopu uległ wypadkowi na stoku w austriackich Alpach, doznał ciężkiego urazu głowy, przez 35 dni był w śpiączce farmakologicznej, kilka miesięcy był na zwolnieniu lekarskim, do pracy w urzędzie wrócił pod koniec 2009 r.

Zmarł 25 maja 2011 roku.

WIDEO: ZAKAZ WSTĘPU

Wideo

Materiał oryginalny: Konkurs im. Marszałka Marka Nawary na najlepsze prace naukowe dotyczące samorządu - Dziennik Polski

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie