„Małopolska cegłą murowana”. Konkurs przyniósł wiele niesamowitych odkryć śladów przeszłości

Materiał informacyjny LEIER POLSKA S.A.

Bazylika Mariacka, katedra w Tarnowie czy kościół św. Kazimierza w Nowym Sączu. Barbakan, forty krakowskie, mury obronne Wawelu czy Starego Miasta w Tarnowie. Co łączy wszystkie te budynki? Odpowiedź jest prosta: cegła!

Ponad pół roku temu, wspólnie z firmą Leier z Woli Rzędzińskiej k. Tarnowa zainicjowaliśmy cykl „Małopolska cegłą murowana”. W ramach niego prezentowaliśmy cyklicznie artykuły o wyjątkowej historii cegły i charakterystycznych obiektach, które zostały z niej wzniesione w naszym regionie oraz o współczesnym zastosowaniu tego sprawdzonego przez wieki budulca.

Jednocześnie zaprosiliśmy naszych Czytelników do tego, aby zabawili się w odkrywców i poszukiwaczy śladów przeszłości na ceglanych obiektach. Zadaniem było wypatrzenie podczas spacerów czy wycieczek unikalnych cegieł z odbitymi na nich sygnaturami cegielni, w których zostały wykonane lub innych, nietuzinkowych oznaczeń, które przetrwały na nich do dzisiaj.

Pomysł spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Na konkurs napłynęło ponad 40 zgłoszeń z całej Małopolski. To zdjęcia wyjątkowych budynków i unikalnych cegieł, z których zostały wykonane. Wszyscy zostaną nagrodzeni przez partnera akcji - firmę Leier (wiodącego producenta ceramiki budowlanej w Polsce). Najciekawszych „odkryć”, w ocenie komisji konkursowej dokonali:

  1. Bogusława Smerczyńska - Zator


  2. Agata Chadzińska - Kraków


  3. Tomasz Młynarczyk - Tarnów


W ich ręce trafią vouchery na zakupy do sklepu rtv, rower i weekend w hotelu SPA. Gratulujemy Wszystkim i dziękujemy za udział w konkursie.

SPONSOREM NAGRÓD JEST LEIER POLSKA S.A.

Dodaj ogłoszenie