Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Matura 2015. Geografia rozszerzona. Jak poszło? [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]

red./natablicy.pl
Matura 2015. GEOGRAFIA rozszerzona, podstawowa.Co było na teście?Technikum, LO [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]
Matura 2015. GEOGRAFIA rozszerzona, podstawowa.Co było na teście?Technikum, LO [ARKUSZE, ODPOWIEDZI] Andrzej Wiśniewski
Matura 2015. Geografia rozszerzona. Dziś matura z geografii. Geografia jest trzecim najczęściej wybieranym przez licealistów przedmiotem na poziomie rozszerzonym - zdawać ją będzie 26,4 proc. maturzystów. Dajcie nam znać, jak wam poszło! U nas po teście znajdziecie arkusze i odpowiedzi. LO, TECHNIKUM

Matura 2015. GEOGRAFIA rozszerzona, podstawowa już dziś! [ARKUSZE, ODPOWIEDZI] liceum, technikum
Matura 2015. Geografia podstawowa i rozszerzona [ARKUSZE PDF, przecieki, pytania, odpowiedzi]

Matura 2015. GEOGRAFIA - jakie były tematy? [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]

Wśród maturzystów z techników na poziomie podstawowym geografię będzie ją zdawać 10,9 proc. maturzystów, a na poziomie rozszerzonym - 1,9 proc.

Matura 2015. GEOGRAFIA rozszerzona, podstawowa - ile trwa matura z geografii?
Egzamin z geografii na poziomie podstawowym i rozszerzonym odbędzie się o godzinie 9.00. Po południu o godzinie 14.00 maturzyści napiszą egzamin z historii muzyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Matura podstawowa z geografii trwa 120 minut. Wszyscy, którzy zdecydowali się na poziom rozszerzony, mają 30 minut więcej.

WIDEO: MATURA 2015

Autor: Karolina Gawlik

W maju 2015 r. do nowego egzaminu maturalnego w liceach ogólnokształcących przystąpi pierwszy rocznik maturzystów, który uczy się zgodnie z nową podstawą programową kształcenia ogólnego (obecnie to absolwenci klas I liceów ogólnokształcących). Rok później, w 2016 roku maturę według nowych zasad zdawać będą po raz pierwszy uczniowie techników.

Każdy absolwent, który zdecyduje się przystąpić do egzaminu maturalnego, będzie obowiązkowo zdawał pięć egzaminów. Z języka polskiego – w części pisemnej i części ustnej, z wybranego języka obcego nowożytnego – w części pisemnej i części ustnej, z matematyki – w części pisemnej – przypomina dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik.

Każdy uczeń, aby zdać maturę będzie musiał uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych (język polski, język obcy, matematyka). Wynik uzyskany z egzaminu z przedmiotu dodatkowego nie będzie miał wpływu na zaliczenie matury, a jedynie będzie brany pod uwagę podczas rekrutacji na studia.

Od tego roku zmienia się również sposób oceniania prac pisemnych z języka polskiego. Nie będzie tzw. klucza odpowiedzi. Zamiast tego egzaminator będzie musiał oceniać pracę w sposób holistyczny, czyli „całościowy”. W odróżnieniu od
obecnie stosowanego oceniania analitycznego, oceniane będą: pokonanie tzw. zasadniczej trudności zadania oraz kolejne czynności prowadzące do jego pełnego rozwiązania.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto