Matura 2015. GEOGRAFIA rozszerzona, podstawowa już dziś! [ARKUSZE, ODPOWIEDZI] liceum, technikum

red./natablicy.pl
Matura 2015. Geografia rozszerzona, podstawowa. Technikum, LO [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]
Matura 2015. Geografia rozszerzona, podstawowa. Technikum, LO [ARKUSZE, ODPOWIEDZI] Andrzej Wiśniewski
Matura 2015. Geografia rozszerzona, podstawowa. 13 maja maturzyści napiszą maturę z geografii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. U nas po teście znajdziecie arkusze i odpowiedzi. LO, TECHNIKUM

Matura 2015. Geografia podstawowa i rozszerzona [ARKUSZE PDF, przecieki, pytania, odpowiedzi]
Matura 2015. GEOGRAFIA rozszerzona, podstawowa. Technikum, LO [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]
Dziś matura z geografii. Geografia jest trzecim najczęściej wybieranym przez licealistów przedmiotem na poziomie rozszerzonym - zdawać ją będzie 26,4 proc. maturzystów.

Wśród maturzystów z techników na poziomie podstawowym geografię będzie ją zdawać 10,9 proc. maturzystów, a na poziomie rozszerzonym - 1,9 proc.

W maju 2015 r. do nowego egzaminu maturalnego w liceach ogólnokształcących przystąpi pierwszy rocznik maturzystów, który uczy się zgodnie z nową podstawą programową kształcenia ogólnego (obecnie to absolwenci klas I liceów ogólnokształcących). Rok później, w 2016 roku maturę według nowych zasad zdawać będą po raz pierwszy uczniowie techników.

WIDEO: MATURA 2015

Autor: Karolina Gawlik


Matura 2015 [TERMINARZ]


13 maja - geografia, poziomy podst. i rozszerzony

14 maja - język rosyjski, poziom podstawowy
15 maja - chemia, poziomy podstawowy i rozszerzony
18 maja - język francuski, poziom podstawowy
19 maja - informatyka, poziomy podst. i rozszerzony
20 maja - język hiszpański,poziom podstawowy
21 maja - język włoski, poziom podstawowy
22 maja - język mniejszości narodowych, poziomy podst. i rozszerzony
- kaszubski
- łemkowski.

Część ustna:

od 4 do 29 maja - języki obce nowożytne,
- język łemkowski,
- język kaszubski.
Egzamin jest przeprowadzany w szkołach według harmonogramów ustalonych przez przewodniczących szkolnych zespołów egzaminacyjnych.
od 11 do 23 maja
- język polski,
- języki mniejszości narodowych.

Każdy absolwent, który zdecyduje się przystąpić do egzaminu maturalnego, będzie obowiązkowo zdawał pięć egzaminów. Z języka polskiego – w części pisemnej i części ustnej, z wybranego języka obcego nowożytnego – w części pisemnej i części ustnej, z matematyki – w części pisemnej – przypomina dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik.

Każdy uczeń, aby zdać maturę będzie musiał uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych (język polski, język obcy, matematyka). Wynik uzyskany z egzaminu z przedmiotu dodatkowego nie będzie miał wpływu na zaliczenie matury, a jedynie będzie brany pod uwagę podczas rekrutacji na studia.

Od tego roku zmienia się również sposób oceniania prac pisemnych z języka polskiego. Nie będzie tzw. klucza odpowiedzi. Zamiast tego egzaminator będzie musiał oceniać pracę w sposób holistyczny, czyli „całościowy”. W odróżnieniu od
obecnie stosowanego oceniania analitycznego, oceniane będą: pokonanie tzw. zasadniczej trudności zadania oraz kolejne czynności prowadzące do jego pełnego rozwiązania.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie