Nasze Miasto GRA w Śląskim i Małopolsce! [KANDYDACI]

red
Niebawem rozpoczniemy głosowanie w konkursie Nasze Miasto GRA w Śląskim i Małopolsce. Nagrodą główną jest występ na festiwalu LuxFest w Poznaniu obok gwiazd polskiego rocka - Luxtorpedy i Illusion! Na zgłoszenia zespołów czekamy do 30 maja. Tymczasem poznajcie kapele, które już zgłosiły się do konkursu.

Absynth

Każdy z członków zespołu przez wiele lat dorastał na scenach do tego, aby tworzyć ten projekt.
Autorskie kompozycje tworzą niepowtarzalny smak pełen zróżnicowanych uczuć i dźwięków. Posiadają w sobie ciężką, syntetyczną głębię, stwarzają klimat, z którego można czerpać całą gamę emocji.

Okraszone są tekstami opowiadającymi przeważnie o dziwacznej istocie, jaką jest człowiek, jego samo destrukcyjnej świadomości, miłości i miernocie.

Świadomie tworzone aranżacje i charyzma sprawiają, że koncerty są dobrze odbierane i zespół szybko zjednuje sobie nowych słuchaczy.

Absynth to mocny, płonący trunek, który każdy powinien w swoim życiu spróbować. Choćby jeden kieliszek.

by proxy

Elektroniczny duet założony na początku 2011 r. Mimo iż główną rolę w ich muzyce odgrywa elektronika, chłopaki nie boją się dodawać do niej elementów alternatywy, rocka, czy nawet metalu. W zeszłym roku ukazała się ich pierwsza EP, „They Leave Us”.

Pochodzący z niej utwór „Lost” znalazł się w reklamie napoju Sprite, przygotowanej specjalnie na konkurs w Pekinie przez Pawła Soję. We wrześniu 2012r ukazała się nowa piosenka „Mistake” nagrana dla Pink Kong Records.

Twórczość zespołu docenili między innymi jurorzy T-mobile Music – rezultatem była wygrana w klubowych przesłuchaniach „Zrób Głośniej”. Z kolei w konkursie Skoda Auto Muzyka By Proxy zostało zespołem tygodnia i dotarło do ścisłego finału.W 2012 roku ukazała się druga epka, 'Full Dark,no Stars', która spotkała się z ciepłym przyjęciem. Grupa cały czas koncertuje – zagrała już między innymi w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Toruniu, Rzeszowie i Katowicach.

Była też gościem w Radiu Kraków oraz Radiu Łódź. Aktualnie zespół wydał nowy singiel pt. 'Broken', nagrywa klip i niedługo wydaje debiutancki album wyprodukowany przez Macieja Stendka. Piosenka pt. 'Dirty', która się na nim znajdzie, znalazła się w spocie reklamowym amerykańskiego sklepu, Deviance Collection.

Papilar

Nazywamy się Papilar, istniejemy w obecnym składzie od 2010 r. jesteśmy bardzo starzy i bardzo dziwni. W swojej twórczości zwracamy uwagę na tekst, brzmienie i aranżację numerów, nie lubimy się męczyć podczas grania, więc wszystkie piosenki, które gramy, kochamy od początku do końca a gdy któreś się nam nie podobają, gramy je tak długo i tak długo je przerabiamy aż je pokochamy.

Gramy ostro i drzemy się przy tym czasami niemiłosiernie ale musimy to robić bo w innym wypadku nie wiedzielibyśmy, w którym numerze aktualnie się znajdujemy. Nie brzydzimy się również melodią i nie pogardzimy ciekawym rytmem, jak do tej pory sprzedaliśmy zero płyt na całym świecie, nie znamy nikogo ważnego z TV, radia, rządu, powiatu a nawet gminy a na portalach społecznościowych lubi nas jedynie rodzina, przekupieni studenci albo automaty......

Za dobry koncert uważamy ten, kiedy perkusista pod koniec prosi o tlen (czasami prosi zaraz na początku, wiadomo wiek), a pod sceną roznosi się zapach potu i piwa. Tak naprawdę interesuje nas jedynie to, jakie sławne czyny zagwarantują nam to, że zapamiętają nas dziewczyny. Kochamy to co robimy!

ISCARIOTA

Iscariota - polska grupa muzyczna powstała w Sosnowcu.

Zespół w początkowym okresie działalności prezentował muzykę z gatunku melodic death metal. Obecnie zespół wykonuje muzykę z pogranicza thrash i heavy metalu.

Zespół zagrał szereg koncertów (również koncerty charytatywne) w kraju, uczestniczył w wielu festiwalach, plenerach, koncertach klubowych.

Wśród najważniejszych należy wymienić koncerty zagrane z:

Saxon, Blaze Bayley, Kat, Vader, Lake of Tears, Quo Vadis, Eternal Deformity, Christ Agony, Hunter, Frontside, Horrorscope, Pandemonium, Overlord, Mordor, Eternal Deformity, Azazel, Basement i wieloma innymi…

Meta Menardi

Zespół powstał w drugiej połowie 2012 roku, kiedy to krakowianie Alicja Kubica (wokal) oraz Staszek Famielec (gitara) zaczęli grac wspólnie z pochodzącym z Lędzin perkusistą Grzegorzem Woźniakiem. Wkrótce (pocz. 2013) skład uzupełnia basista z Bierunia Kamil Nowak.

Skąd nazwa zespołu? Meta menardi to łacińska nazwa sieciarza jaskiniowego – jadowitego pająka żyjącego w ciemnościach. Będąc w jednej z jaskiń jurajskich spotkaliśmy na swej drodze te właśnie pająki, wyróżniające się spośród innych interesującym, nietypowym trybem życia, którego cechy mają symboliczny sens.

Mimo, że pająk często wyzwala obrzydzenie i strach, stał się naszym patronem.

Glass Ballerina

Zespół powstał w 2010 roku w Paniówkach, z inicjatywy kilku przyjaciół. Glass Ballerina to mieszanka trudna do zaszufladkowania w jednym stylu muzycznym aczkolwiek przez wielu nazwana rockiem alternatywnym
Mocną stroną zespołu są niewątpliwie pełne przesłania teksty oraz ciekawa ich aranżacja.

Audiocracy

Jesteśmy tarnogórskim zespołem, grającym muzykę z pogranicza Stoner-rocka i Hard Rocka, choć nie da się naszego stylu zakwalifikować jednoznacznie do jednego gatunku.

Gramy od roku 2011, a w skład naszego zespołu wchodzi 5 studentów: Marcin Barlik (wokal), Adam Romański (gitara prowadząca), Mateusz Rymer (gitara rytmiczna), Igor Gembczyk (bas) i Maksymilian Witkowski (bębny). Nasz styl charakteryzuję się połączeniem rockandrollowego wokalu z mocnym, crunchowym brzmieniem gitar.

Całości pikanterii dodaję pojawiający się od czasu do czasu efekt whammy oraz octaver. Kładziemy nacisk przede wszystkim na chwytliwe riffy, do których można przytupać, poskakać i pośpiewać:)

Mass Solitude

Mass Solitude - polski zespół progressive metalowy założony w Tarnowskich Górach w 2012 roku. Muzycy wchodzący w skład zespołu poznali się poprzez wspólne występy w poprzednich projektach oraz pracę studyjną.

W początkowym etapie działalności zespół zajmował się tworzeniem muzyki do niemych filmów takich jak „Le Voyage a Travers l'impossible”[1904] G.Melies`a oraz „La Caduta di Toria” [1911] G. Pastrone'a, czego zwieńczeniem było zajęcie 3 miejsca na festiwalu muzyki filmowej „Muzyka na Plan” oraz trasa koncertowa po śląskich klubach.

Część zespołu w 2013 roku uczestniczyła w wakacyjnej trasie koncertowej dla Tyskich Browarów Książęcych świętujących 400 lecie istnienia w czasie której zaprezentowała swoje interpretacje znanych utworów oraz własne kompozycje.

EL.PANK.EL.

Załoga EL.PANK.EL. (punk/rock) - powstała w 2007 r. w miejscowości PANKI /k. Częstochowy w wyniku splotu wielu niewyjaśnionych do końca okoliczności. Jego historia jest tak zawiła i tajemnicza, jak sama jego nazwa, bowiem jest ona swego rodzaju zagadką, a może szyfrem, za którym kryją się gromadzone od lat 80-tych ubiegłego wieku tajemnice i radosne i mroczne wielu, wielu pozytywnych bohaterów, dobrych ludzi, ale też i czarnych charakterów:).

Ojcowie założyciele składu EL.PANK.EL. już na przełomie lat 1980/1990 tyrali na punkrockowo-alternatywnym muzycznym ugorze przecierając szlaki dla potomnych, m.in. jako kapela o wdzięcznej nazwie GUMOWE ORGANKI STALINA, mając za nic zdanie na swój temat szeroko rozumianej opinii publicznej;).

Giflof

Myśli o tym, żeby grać, żeby mieć zespół i być szalonych rock’n’rollowym zespołem powstawała jeszcze czasach naszych lat szkół podstawowych, z prostego powodu – kto grał na gitarze miał najfajniejsze dziewczyny.

Giflof powstał naprawdę po dołączeniu do składu Mikołaja Cierpki, czyli w styczniu 2010 roku. Wtedy poczuliśmy, w którym kierunku muzycznie zmierzamy. W lutym 2012 roku dołączył do nas Krzysiek Kot i się zaczęło….

Loa Karma

Loa Karma to zespół poruszający się w klimatach ogólnie pojętego,
energicznego rocka z amerykańskimi naleciałościami tamtejszej szkoły
gatunku. Zespół powstał w 2012 roku z inicjatywy Artura „Kornika”
Sowińskiego, zawodnik mieszanych sztuk walki występujący na galach KSW.

Zespół wykonuje melodyjną muzykę z tekstami w języku polskim,
których przesłanie to motywacja, oraz chęć do osiągania wyznaczonych
celów. Loa Karma nie utożsamia się z poglądami politycznymi,
wyznaniowymi ani żadnymi treściami mogącymi urazić potencjalnych
słuchaczy.

Arkadiusz Malinowski

Arkadiusz Malinowski urodzony w Będzinie.
Wokalista, kompozytor, autor tekstów, klawiszowiec.
Swoją przygodę z instrumentami klawiszowymi rozpoczął w 2001 roku, jednakże nie uczęszczał do żadnej szkoły muzycznej.

Współpracował z takimi kompozytorami jak Tomasz Lubert, Przemek Puk, Grzegorz Porowski czy Kamil Mikuła.
Laureat wielu wojewódzkich konkursów, finalista ogólnopolskiego Festiwalu Rock Stars w 2012 r. i 2014r. Na swoim koncie ma gościnne występy z zespołem Volver m.in. na Festiwalu Top Trendy w 2012 r oraz Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze (2012 r).

Można go było również zobaczyć i usłyszeć podczas Sylwestra 2012 w Katowicach pod Spodkiem który był transmitowany w TVP Katowice. Artysta ma na swoim koncie wiele zagranych supportów przed gwiazdami wielkiego formatu.

Bokonon LTD

Jest ich czterech. Adam, Eryk, Lewy i Pioter. Dwie gitary, bas i perkusja. Zespół powstał w lutym 2013 roku. Adam i Pioter odeszli z zespołu LEd (a.k.a MidClass Rebel), gdzie od 2006 roku stanowili, napędzającą muzykę zespołu, sekcję rytmiczną.

Zwiedzili też razem kilkadziesiąt małych i dużych scen w całej Polsce. Pioter postanowił zmienić bas na gitarę prowadzącą. Jednocześnie doszli do nich Eryk (bas) i Lewy (gitara rytmiczna). Znani z kilku projektów rockowych i kabaretowych powstałych, czasem jednorazowo, na terenie Zabrza.

Połączyło ich zamiłowanie do rytmicznych rockowych riffów i Kurta Vonnegutta Jr (stąd nazwa). Korzeniami sięgają od bluesa znad Missisipi przez punkową rewoltę i dźwięki zimnej fali, aż po lata dziewięćdziesiąte. Mimo, że lubią rockowe dokonania ostatnich lat, taka właśnie muzyka gra w ich duszy, bo na niej się wychowali i dorastali głównie pod wpływem płyt wydanych w pierwszej połowie lat 90.

Nie oszukujmy się, nie stawiają na wirtuozerskie popisy instrumentalne, a raczej na porządne rockowe rzemiosło. Do tego teksty prosto z duszy i Bokonon gotowy.

Organized Noiz

Organized Noiz powstało w maju 2011 roku, poszczególni członkowie wywodzą się z bardzo różnych gatunków muzycznych. Sam zamysł grania nie typowego dla polskich realiów, rap-metalu ( nie mylić z rap-corem bo to 2 różne rzeczy )powstał w umyśle Siwego (gitara) i Karol (wokal) już w okolicy roku 2000.

Jednak sam pomysł to nie wszystko. Brakowało jeszcze umiejętności i ludzi którzy pomogą go zrealizować. Po wspólnej tułaczce poprzez hip-hop i punk Siwy z Karolem dotarli do miejsca gdzie nie można było już zrobić kroku wstecz.

Pierwszy na horyzoncie pojawił się Mikołaj (perkusja), który szybko został zwerbowany i przeciągnięty na ciemną stronę mocy. Z rocka i metalu wykonał salto w kierunku rap-metalu. Organized Noiz zyskało kwaterę operacyjną i nazwę.

FABRYKA KOŚCI

Geneza zespołu przypadła na 2010 rok. Od tamtego czasu formacja zdobywa coraz większą popularność wśród fanów. Ich scenicznym debiutem był występ na pierwszej edycji Liquid Metal Festu w 2011 roku. Od tamtej pory zespół ewoluuje i przygotowuje się do coraz większych wyzwań.

Ważnym wydarzeniem dla Fabryki Kości było zaproszenie do wspólnego grania od żywej legendy doom-metalowej sceny - grupy Mordor. Wyróżnienie to napędziło załogantów Fabryki do działania. Zespół ciężko pracował nad repertuarem, z którym wkroczył w rok 2012. Był to pełen sukcesów dla częstochowskiej formacji rok.

Największym z nich jest zajęcie pierwszego miejsca w finale III edycji Free Art Fest From Poland. W myśl hasła: „ten kto tworzy – ten wygrywa” załoganci zostali pochłonięci pracą nad swoim debiutanckim wydawnictwem „Zielona Wyspa”. Premiera krążka miała miejsce 19. października 2013.

8 lat w Tybecie

8 lat w Tybecie - Polski, brudny, surowy, energetyzujący rock ze Śląska Cieszyńskiego. To zespół, który ciągle ewoluuje i nastawiony jest na nieustanny rozwój. Znakiem rozpoznawczym zespołu są surowe, rockowe brzmienia gitar i energiczne, klasyczne riffy oparte na pulsującej, mocno osadzonej w metrum sekcji rytmicznej.

Centralnym punktem nadającym niepowtarzalny charakter muzyce 8lwt są jednak proste, ale niebanalne teksty z głębokim, obciążonym bagażem emocjonalnym przekazem. Zespół przedkłada treść ponad formę, stawia na naturalność i wiarygodność wykonując wyłącznie muzykę autorską.

ESKALACJA

Zespół powstał w 2010 roku. Tworzy go trójka pełnych pasji muzyków pochodzących z Częstochowy i okolic. Przez pierwsze dwa lata zespól docierał się i eksperymentował muzycznie. Wynikiem tej twórczej pracy jest autorski repertuar, który trafił na ich debiutanckie wydawnictwo zatytułowane Geneza.

Muzyka Eskalacji łączy w sobie przebojowość, moc, agresję i melodię. Brzmienie Eskalacji to wypadkowa upodobań muzycznych tworzących zespół muzyków. Na scenie załoganci Eskalacji czują się niczym ryba w wodzie. Ich żywiołowe występy sceniczne łączą w sobie zarówno walory widowiskowe, jak i wysokiej jakości walory artystyczne.

Tora Tora Tora

Tora Tora Tora została powołana do zycia w 2010 roku . Naszym głównym zamierzeniem jest uderzyć w uszy odbiorcy nieskomplikowanym post-punkowym graniem, które ma dawać radośc i niekiedy zmusić do myślenia. Patrząc na wciąż rosnącą frekwencje na koncertach, udaje nam się chyba realizować plan.

Zagraliśmy kilkadziesiąt koncertów, i już troszkę namieszaliśmy na polskiej scenie...zdobylismy 1 miejsce na Festiwalu Elbląg Rocks Europa 2011, 1 miejsce na Festiwalu Rockowym „Zderzak” 2011, 2 miejsce na Festiwalu Rockowym w Szydłowcu 2011, 3 miejsce Festiwal „Anima” – Wrocław 2013, wyróżnienie na Festiwalu Semafor w Skarżysku Kamiennej, wyrożnienie na Festiwalu Rockowym w Piekarach Śl 2013, bylismy pólfinalistami eliminacji Przystanku Woodstock 2011,Emergenza Festival 2012 oraz kilku innych festiwali.

Zagraliśmy kilkadziesiąt koncertów ( m.in. z: Acid Drinkers, Apteka, KSU, Dezerter, Raggafaya,Muchy, Moskwa, Kuska Brothers, Proletariat, The Bill,TZN Xenna, 2nd District...) Nasze utwory są puszczane przez kilka niezaleznych stacji radiowych. W chwili obecnej siedzimy non-stop w studiu nagrań, żeby wreszcie wydać nasze pierwsze LP. Liczymy ze Wam też przypadnie do gustu nasz punk’n’roll..... pozdrawiamy Tora Tora Tora

Hit TVN - serial "Usta usta" - wraca do TV!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3