Oświęcim. Padł rekord liczby uczestników w szóstej edycji w biegu Tauron Life Festival Oświęcim [ZDJĘCIA CZ. 2, WYNIKI]

Bogusław Kwiecień
Na starcie tegorocznego biegu w ramach Tauron Life Festival Oświęcim stanęło ponad 1200 uczestników Bogusław Kwiecień
Na starcie stanęło ponad 1200 osób, w tym 23-letnia Estera walcząca z poważną chorobą oraz znakomity były chodziarz, mistrz olimpijski Robert Korzeniowski i trenerka personalna gwiazd Ada Palka

Biegacze z Afryki oraz z Węgier i Ukrainy zdobyli główne nagrody podczas tegorocznej, szóstej już edycji biegu ulicznego w ramach Tauron Life Festival Oświęcim. Uczestnicy zgodnie jednak podkreślali, że w tym przypadku ważny dla nich był udział niż wynik. Mogli m.in. dopingować Esterą Laski, u której niewiele ponad rok temu lekarze zdiagnozowali stwardnienie rozsiane. 23-latka nie zamierza jednak poddawać się chorobie i także stanęła na starcie tego biegu na dystansie 5 km wraz ze swoją trenerką Martą Jankowską.

W sumie w tegorocznej edycji na starcie stanęło ponad 1200 uczestników, co jest nowym rekordem frekwencji, a wśród nich także ambasadorowie biegu znakomity były chodziarz, mistrz olimpijski Robert Korzeniowski i trenerka personalna gwiazd Ada Palka.

Trasa przebiegała w okolicach Państwowego Muzeum Auschwitz Birkenau, gdzie znajdował się specjalny „Odcinek Pamięci”, nawiązując w ten sposób do pokojowego przesłania festiwalu.

Organizatorzy przygotowali cztery konkurencje, w tym biegi na 5 i 10 km, wyścig na rolkach oraz bieg rodzinny. Wśród mężczyzn w obu biegach zwyciężył Kiplaget Hosea Tuei, a wśród pań Węgierka Zita Kacser. Bieg na rolkach na dystansie 2,5 km wygrał w rywalizacji mężczyzn Kornel Toniak z Tychów, a wśród kobiet Dominika Kuwik ze Stawów Monowskich k. Oświęcimia. Ostatnia konkurencja zakończyła się zwycięstwem ekipy w składzie: Olga Stępień-Wyrobiec, Grzegorz Wyrobiec i Piotr Wyrobiec.

Pełne wyniki biegu ulicznego w ramach TLFO na stronie sts-timing.pl w zakładce Run 4 Life.