Planujesz przeprowadzkę? Zadbaj o swoje rzeczy!

Materiał informacyjny Self Storage
Po miesiącach poszukiwań w końcu się udało – znaleźliście wymarzony dom lub mieszkanie. W tym pełnym ekscytacji czasie nie należy jednak zapominać o najważniejszym elemencie tego przedsięwzięcia, a mianowicie przeprowadzce. Dla wielu osób przeprowadzka to bardzo stresujący czas pełen nerwów i napięcia, którego nie wspominają zbyt miło. Jednak wyprowadzka z dotychczasowego lokum wcale nie musi wyglądać w ten sposób, jeśli odpowiednio wcześnie się do niej przygotujemy oraz zaplanujemy, co na ten czas zrobić ze swoimi rzeczami.

Przeprowadzka – od czego zacząć?

Elementem przeprowadzki, który jest dla nas szczególnie istotny, jest dobra organizacja i rozłożenie jej etapów w czasie. Zostawianie wszystkich elementów na ostatnią chwilę to zdecydowanie zły pomysł, który przysporzy nam jedynie niepotrzebnego stresu i nerwów. Jeśli Twoją wadą jest prokrastynacja, koniecznie zadbaj o to, aby każdy etap przeprowadzki zaplanować odpowiednio wcześnie.

Elementem, od którego warto zacząć proces przeprowadzki, są tak zwane formalności. Co się do nich zalicza? To przede wszystkim upewnienie się, czy nie zalegamy z żadnymi opłatami za prąd, czynsz, gaz czy internet. To także dobry moment na to, aby poinformować dostawców energii elektrycznej czy usług telekomunikacyjnych o zmianie adresu zamieszkania. Jeśli prowadzisz prenumeraty lub subskrypcje czasopism, pamiętaj o ich odpowiednio wczesnym anulowaniu.

Plan przeprowadzki

Stworzenie dokładnego planu przeprowadzki również jest bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie jeśli planowanie nie należy do naszych mocnych stron. Dzięki temu cały proces stanie się o wiele bardziej przejrzysty, a my nie będziemy musieli się stresować, że pominęliśmy któryś z elementów. Jednym z etapów przygotowań do przeprowadzki jest dokładne przejrzenie swojego dobytku. To świetny pomysł na to, aby zdecydować, które z posiadanych rzeczy będą nam potrzebne w nowym domu, a z których możemy zrezygnować i oddać je znajomym lub sprzedać.

Kolejnym etapem jest właściwe spakowanie swojego dobytku. W tym celu warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, między innymi wytrzymałe kartony o różnych rozmiarach, taśmy i folię bąbelkową, która zneutralizuje uderzenia. To także świetny moment na to, aby rozważyć wybór firmy przeprowadzkowej, która pomoże Ci zadbać o to, aby wszystkie Twoje przedmioty dotarły na miejsce bez uszczerbku podczas transportu. Dobrze jest zastanowić się także, gdzie przechowamy pozostałe przedmioty w czasie przeprowadzki, jeśli te nie mogą pozostać w dotychczasowym lokum.

Usługa self storage i przeprowadzka

Co mają ze sobą wspólnego usługa self storage oraz przeprowadzka? To idealne rozwiązanie, kiedy szukasz dodatkowego miejsca na przechowanie swoich przedmiotów. W czasie przeprowadzki mogą mieć miejsce różne sytuacje i na przykład może się zdarzyć, że musimy opuścić swoje dotychczasowe mieszkanie, a nasze nowe lokum nie jest jeszcze w pełni przygotowane na nasze przybycie.

Zamiast niepotrzebnie się stresować lub prosić o przysługę rodzinę lub znajomych, która także dla nich może okazać się kłopotliwa, warto rozważyć skorzystanie z usługi self storage. Na czym ona polega? Usługa self storage od wielu lat cieszy się popularnością w USA, z którego się wywodzi, a także w krajach Europy Zachodniej, a swoją popularność zdobywa także w Polsce. W naszym kraju usługi te świadczy np. firma Less Mess Storage, a swoje lokalizacje posiada w kilku największych miastach Polski, m.in. w Krakowie. Więcej informacji na https://www.lessmess.storage/.

Self Storage – co możesz zyskać?

Usługa self storage jest prawdziwym wybawieniem w trakcie przeprowadzki, które przede wszystkim pozwoli nam zaoszczędzić niepotrzebnych nerwów i zadba o to, aby nasze cenne przedmioty były przechowywane w bezpiecznych warunkach. Samo wynajęcie magazynu jest bardzo proste. Firma Less Mess Storage posiada szeroki wybór pomieszczeń, zarówno dużych i przestronnych, jak i niewielkich, dzięki czemu ich rozmiar jest niezwykle łatwo dopasować do naszych aktualnych potrzeb.

Następnie, jako klient firmy, ustalasz swój prywatny kod dostępu, który pozwala Ci na dostęp do swojego magazynu przez cały rok, niezależnie od godziny. Warto także wspomnieć, że wszystkie magazyny firmy posiadają całodobowy monitoring, dzięki czemu możesz być spokojny o swoje rzeczy.

Dodaj ogłoszenie