Premiery kinowe 2018. Sprawdź, które filmy trzeba zobaczyć w 2018 roku! (ZWIASTUNY, FILMY cz. I)

Paweł Gzyl
Premiery kinowe 2018. "Pomniejszenie" - premiera 12 stycznia 2018
Już 12 stycznia zobaczymy nowy film Aleksandra Payne’a. Twórca „Schmidta”, „Wyborów” czy „Spadkobierców” dał się poznać z absurdalnego humoru – i nie zabraknie go także w jego aktualnym dziele. „Pomniejszenie” to futurystyczna historia, opowiadającą o przełomowym wynalazku w dziejach ludzkości, dzięki któremu można człowieka zmniejszyć do kilku centymetrów. Choć początkowo wydaje się, że rozwiąże to wszystkie problemy współczesnego świata, od przeludnienia do głodu, szybko okazuje się, mali ludzie też sprawiają sporo kłopotów. Zobaczymy to na przykładzie dwóch zupełnie odmiennych od siebie sąsiadów - fajtłapowatego Paula i przebojowego Dusana. W rolach głównych Matt Damon i Christopher Waltz.
Premiery kinowe 2018. "Pomniejszenie" - premiera 12 stycznia 2018 Już 12 stycznia zobaczymy nowy film Aleksandra Payne’a. Twórca „Schmidta”, „Wyborów” czy „Spadkobierców” dał się poznać z absurdalnego humoru – i nie zabraknie go także w jego aktualnym dziele. „Pomniejszenie” to futurystyczna historia, opowiadającą o przełomowym wynalazku w dziejach ludzkości, dzięki któremu można człowieka zmniejszyć do kilku centymetrów. Choć początkowo wydaje się, że rozwiąże to wszystkie problemy współczesnego świata, od przeludnienia do głodu, szybko okazuje się, mali ludzie też sprawiają sporo kłopotów. Zobaczymy to na przykładzie dwóch zupełnie odmiennych od siebie sąsiadów - fajtłapowatego Paula i przebojowego Dusana. W rolach głównych Matt Damon i Christopher Waltz. prt scr Youtube
Premiery kinowe 2018. Przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych filmów, jakie Hollywood przygotowało na pierwszą połowę 2018 roku. Hollywood przeżywa ostatnio poważne wstrząsy związane z kolejnymi skandalami seksualnymi, ale nic nie wskazuje, aby zahamowało to pracę Fabryki Snów. To oznacza, że w przyszłym sezonie nie zabraknie ciekawych premier, które już teraz rozpalają wyobraźnię kinomanów na całym świecie. Poznajmy te, które zapowiedziano na pierwszą połowę 2018 roku. Sprawdźcie premiery 2018 i zapowiedzi filmów.

Premiery kinowe 2018. Sprawdź najciekawsze premiery kinowe 2018 (ZWIASTUNY, FILMY)

Premiery kinowe 2018. "Pomniejszenie" - premiera 12 stycznia 2018

Już 12 stycznia zobaczymy nowy film Aleksandra Payne’a. Twórca „Schmidta”, „Wyborów” czy „Spadkobierców” dał się poznać z absurdalnego humoru – i nie zabraknie go także w jego aktualnym dziele. „Pomniejszenie” to futurystyczna historia, opowiadającą o przełomowym wynalazku w dziejach ludzkości, dzięki któremu można człowieka zmniejszyć do kilku centymetrów. Choć początkowo wydaje się, że rozwiąże to wszystkie problemy współczesnego świata, od przeludnienia do głodu, szybko okazuje się, mali ludzie też sprawiają sporo kłopotów. Zobaczymy to na przykładzie dwóch zupełnie odmiennych od siebie sąsiadów - fajtłapowatego Paula i przebojowego Dusana. W rolach głównych Matt Damon i Christopher Waltz.

Premiery kinowe 2018. "Kształt wody" - premiera 19 stycznia 2018

Tydzień później na ekrany kin trafi nowy film Guillermo Del Toro – meksykańskiego reżysera znanego z onirycznych horrorów w rodzaju „Labiryntu fauna”. Tym razem poszedł na całość i wymieszał ze sobą kilka różnych gatunków, pozostając jednak w ramach szpiegowskiego thrillera, opowiadającego o czasach „zimnej wojny”. Główną bohaterką „Kształtu wody” jest amerykańska analityczka, która pracuje w tajnym laboratorium rządowym. Pewnego dnia wraz z koleżanką odkrywa kulisy niezwykłego eksperymentu, który może mieć wpływ na losy świata. W obsadzie obrazu nagrodzonego Złotem Lwem na ostatnim festiwalu w Wenecji znajdziemy Sally Hawkins, Verę Farmigę i Richarda Jenkinsa.

Premiery kinowe 2018. "Wszystkie pieniądze świata" - premiera 26 stycznia

Ridleya Scotta cenimy przede wszystkim za stworzenie „Obcego” i „Łowcy androidów”. Brytyjski reżyser ma jednak na swym koncie sporo innych filmów, wśród których dominują mniej lub bardziej udane thrillery. Miejmy nadzieję, że do tej drugiej grupy będziemy mogli zaliczyć „Wszystkie pieniądze świata”. Fabuła zapowiada bowiem mocne emocje. Oto porwany zostaje wnuk najbogatszego biznesmena na świecie. Matka chłopca błaga ojca o zapłacenie okupu – ten jednak odmawia. Wszystko wskazuje, że dojdzie do tragedii. Tymczasem w domu matki pojawia się tajemniczy nieznajomy, który przedstawia się jako wysłannik biznesmena od spraw „nie do rozwiązania”. Trójkąt głównych bohaterów tworzą Michelle Williams, Mark Wahlberg i Christopher Plummer. Premiera 26 stycznia.

Premiery kinowe 2018. "Nowe oblicze Graya" - premiera 9 lutego

Na pierwszych dwóch częściach erotycznej opowieści o Christianie Grayu krytycy nie zostawili suchej nitki. Widownia – przede wszystkim damskiej płci – wiedziała jednak swoje. Nic więc dziwnego, że 9 lutego zobaczymy trzeci film z serii. „Nowe oblicze Graya” rozpoczyna się w momencie sielanki, w jaką zamienił się początkowo niekonwencjonalny związek Anastasii i Christiana. Z czasem gromadzą się nad nim czarne chmury: choć codzienność nie zabiła w nich namiętności, były szef dziennikarki postanawia zemścić się na szczęśliwej parze. Czeka tylko na odpowiednią sposobność. Główne role powtarzają w filmie Dakota Johnson i Jamie Dornan. Czy i tym razem uda im się rozpalić widownię zmysłowymi scenami?

Premiery kinowe 2018. "Czwarta władza" - premiera 16 lutego

Steven Spielberg ma już taką pozycję w świecie kina, że każdy jego obraz na długo przed premierą wzbudza wielkie emocje. Nie inaczej jest z „Czwartą władzą”, którą już teraz część amerykańskich krytyków uznało za najwybitniejszy film roku. My zobaczymy go dopiero 16 lutego. Ale już teraz wiemy, że to polityczny thriller. Oto dwoje wydawców dziennika „The Washington Post” staje na czele bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez cztery dekady ukrywanych przez najwyższe władze USA. Film zapowiada się jako aktorski popis Toma Hanksa i Meryl Streep. Może hollywoodzki gwiazdor pojawi się na polskiej premierze w „maluchu” dostarczonym mu niedawno przez wielbicieli z Bielska-Białej?

Premiery kinowe 2018. "Nić widmo" - premiera 23 lutego

Oscarowe szanse na pewno ma nowy film Paula Thomasa Andersona, znanego z „Magnolii”, „Aż poleje się krew” i „Mistrza”. „Nić widmo” osnuta jest na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce w Londynie w latach 60. Słynny krawiec Reynolds Woodcock wraz z siostrą Cyril wyznaczą trendy w modzie, ubierając gwiazdy filmowe, rodzinę królewską i wyższe sfery. Przez jego życie przewija się mnóstwo kobiet, które inspirują go i towarzyszą mu, ale on wciąż pozostaje kawalerem. Aż do momentu, w którym pojawia się Alma, która staje się jego muzą i kochanką. „Nić widmo” ma przywrócić kinu Daniela Day-Lewisa, pozostającego w ostatnich latach nieco w cieniu. Czy tak będzie naprawdę, przekonamy się 23 lutego.

Premiery kinowe 2018. "Czerwona jaskółka" - premiera 2 marca

Młoda Rosjanka, Dominika, zmuszona zostaje do przyjęcia roli „jaskółki”, specjalnie szkolonej uwodzicielki na usługach rosyjskich służb specjalnych. Uczy się używać swego ciała jako broni, ale robi wszystko, by nie utracić własnego „ja” w trakcie bezwzględnego szkolenia. Jej pierwszym celem jest agent CIA, który prowadzi ściśle tajną infiltrację rosyjskiego wywiadu. Niebawem dwoje młodych szpiegów wpada w pułapkę namiętności, która zagraża ich życiu, międzynarodowym sojuszom i bezpieczeństwu świata. Tak przedstawia się fabuła nowego filmu z Jennifer Lawrence, będącego ekranizacją bestsellerowej powieści byłego agenta CIA – Jasona Matthewsa. Polska premiera – 2 marca.

Premiery kinowe 2018. "Życzenie śmierci" - premiera 2 marca

Bruce Willis może nie jest już w najlepszej formie, ale nadal ma wielu zwolenników. Należy do nich również reżyser Eli Roth, który zasłynął horrorami w rodzaju „Hostel” czy „Pirania 3D”. Obsadził bowiem weterana kina akcji w nowej wersji „Życzenia śmierci”. W połowie lat 70. w cyklu filmów o samotnym mścicielu penetrującym Nowy Jork w poszukiwaniu morderców swej rodziny brylował Charles Bronson. Czy Bruce Willis okaże się jego godnym następcą? Znając upodobania Rotha do epatowania dosłowną brutalnością, na pewno jego „Życzenie śmierci” będzie bardziej krwawe. Willisowi towarzyszyć będą na ekranie Elisabeth Shue i Vincent d’Onofrio. W kinach zobaczymy ich 2 marca.

Premiery kinowe 2018. "Tomb Raider" - premiera 16 marca

Chyba wszystkim nam Lara Croft z popularnej gry komputerowej „Tomb Raider” kojarzy się Angeliną Jolie. Już niebawem będziemy musieli zweryfikować te przyzwyczajenia. Oto bowiem 16 marca do kin trafi nowa wersja „Tomb Raidera”, w której rolę Lary Croft zagra Alicia Vikander. Niespełna trzydziestoletnia Szwedka, która podbiła Hollywood występami w „Świetle między oceanami” i „Tulipanową gorączką”, wydaje się świetnie pasować do roli energicznej poszukiwaczki przygód, która próbując odnaleźć zaginionego ojca-archeologa, musi odkryć tajemniczy grobowiec na mitycznej wyspie u brzegów Japonii. Reżyserem filmu ma być norweski twórca Roar Uthaug, który ma na swym koncie katastroficzny bestseller – „Fala”.

Premiery kinowe 2018. "Maria Magdalena" - premiera 6 kwietnia

Kiedy amerykańscy twórcy biorą się za religijną tematykę, rodzą się kinowe hity, ale też wybuchają skandale. Wystarczy przypomnieć choćby „Pasję” Mela Gibsona czy „Ostatnie kuszenie Chrystusa” Martina Scorsese. Podobnie może być w przypadku filmu „Maria Magdalena” o jednej z najważniejszych kobiecych postaci w Nowym Testamencie. W tytułowej roli pojawi się Rooney Mara, a jako Jezusa zobaczymy Joaquina Phoenixa. Już sam ten fakt wzbudza kontrowersje, ponieważ powszechnie wiadomo, że prywatnie aktorzy są obecnie parą. Reżyserem „Marii Magdaleny” jest twórca nagrodzonego Oscarami filmu „Lion. Droga do domu”. To nie wróży dobrze – bo może oznaczać, że historia nawróconej nierządnicy zamieni się w łzawy melodramat. Premiera 6 kwietnia.

Premiery kinowe 2018. "Wojna bez granic" - premiera 26 kwietnia

Filmy o komiksowych superbohaterach mają wielu zwolenników. Na pewno czekają oni na kolejną część serii „Avengers” – „Wojna bez granic”, którą zobaczymy 26 kwietnia. Nowym przeciwnikiem tytułowych herosów będzie Thanos.  Celem tego międzygalaktycznego despoty jest zebranie wszystkich sześciu Kamieni Nieskończoności, które mają mu dać niewyobrażalną moc. Chce za ich pomocą kreować rzeczywistość według własnej woli. Losy ludzkości są więc w wielkim niebezpieczeństwie. Czy tym razem Avengersi znów uratują świat? W głównych rolach te same gwiazdy, co w poprzednich filmach z cyklu: Robert Downey Jr, Scarlett Johansson, Chris Pratt, Chris Evans, Mark Ruffalo i Chris Hemsworth. Thanosa zagra Josh Brolin.

Premiery kinowe 2018. "Rampage" - premiera 11 maja

Prymatolog Davis Okoye, który trzyma ludzi na dystans, nawiązuje silną więź z George’em - niezwykle inteligentnym gorylem srebrnogrzbietym, którym opiekuje się od czasu jego narodzin. Niestety wskutek nieudanego eksperymentu genetycznego ta łagodnie usposobiona małpa zmienia się w rozwścieczoną bestię. Tak rozpoczyna się film „Rampage”, w którym spotkają się dwa „olbrzymy” – odtwarzający główną rolę Dwayne Johnson i gigantyczny goryl, skonstruowany specjalnie na potrzeby produkcji. Fabuła trochę przypomina „King Konga”, ale realizatorzy zapowiadają, że ich obraz będzie miał jeszcze większy rozmach. Bo George pociągnie za sobą inne zwierzęta, aby wspólnie zaatakować USA. Premiera – 11 maja.

Premiery kinowe 2018. "Narodziny gwiazdy" - premiera 18 maja

Tydzień później zobaczymy trzecią już wersję „Narodzin gwiazdy”. W pierwszej grała Judy Garland, w drugiej Barbra Streisand, a w tej najnowszej wystąpi Lady Gaga. Fabuła za każdym razem jest mniej więcej ta sama: Jackson, starzejący się gwiazdor country, spotyka młodą i utalentowaną wokalistkę, Ally. Pomaga jej dotrzeć na szczyt, wplątując się jednocześnie w romans z debiutantką. Kiedy Ally dzięki jego protekcji staje się gwiazdą pierwszej wielkości, Jackson nie może sobie poradzić z jej sukcesem. Partnerem Lady Gagi ma być Bradley Cooper. Początkowo ponoć ich role mieli dostać Beyonce i Clint Eastwood. Szkoda, że tak się nie stało – to by dopiero był duet!

Premiery kinowe 2018. "Solo: A Star Wars Story" - premiera 25 maja

Po wielkim sukcesie pierwszej części nowej trylogii „Gwiezdnych wojen”, firma Disneya, która kupiła prawa do kontynuowana sagi od George’a Lucasa, tak się rozochociła, że poza kontynuowaniem głównego wątku opowieści, zapowiedziała również realizację spin-offów, czyli filmów, które będą opowiadać o losach wybranych bohaterów „Gwiezdnych wojen”. Na pierwszy ogień poszedł Han Solo. Oczywiście w roli galaktycznego przemytnika nie wystąpi już Harrison Ford, ze względu na swój wiek. Kandydatów było ponoć mnóstwo, ale ostatecznie wygrał Alden Ehrenreih. Znamy go raczej z drugoplanowych ról, choćby w
„Ave Cezar” czy „Pięknych istotach”, nie powiodło mu się w castingu do roli w nowej wersji Spidermana, ale za to będzie głównym bohaterem „Solo: A Star Wars Story”. Na ekranie zobaczymy również Thandie Newton, Woody’ego Herrelsona i Paula Betanny’ego. Więcej o filmie nie wiadomo – oczywiście poza tym, że premiera odbędzie się 25 maja.

Premiery kinowe 2018. "Deadpool 2" - premiera 1 czerwca

„Deadpool” był wielkim przebojem kasowym, przynosząc dochód ponad 700 mln dolarów, przy kosztach produkcji na poziomie niespełna 60 mln dolarów. Siłą rzeczy sprawiło to, że niebawem obejrzymy drugą część opowieści o jednym z X-Menów. W roli jednego z najpopularniejszych superbohaterów stworzonych przez Marvela ponownie pojawi się Ryan Reynolds. Jego pozycja okazała się na tyle silna, że kiedy doszło do konfliktu między nim a reżyserem pierwszej części, Timem Millerem, realizację sequela powierzono Davidowi Leitchowi. Partnerką Reynoldsa będzie tym razem młodziutka Zazie Beetz w roli Domino. Film zobaczymy 1 czerwca.

Premiery kinowe 2018. "Jurassic World: Upadłe królestwo" - premiera 22 czerwca

„Jurassic World: Upadłe królestwo” rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach z „Jurassic World”. Obudzony wulkan grozi zniszczeniem wyspy Isla Nublar, gdzie znajduje się park z dinozaurami. Owen Grady i Claire Dearing chcą uratować zwierzęta przed niechybną śmiercią, starając się znaleźć sposób na ewakuację dinozaurów z wyspy. Czy im się uda? Na planie filmu ponownie spotyka się para aktorów z pierwszej części – Chris Pratt i Bryce Dallas Howard. Zobaczymy również weterana serii – Jeffa Goldbluma. Reżyserujący film, J.A. Bayon, zapowiada, że „Jurrasic World: Upadłe królestwo” będzie mroczniejszy i straszniejszy od swego poprzednika. Czy tak będzie rzeczywiście – przekonamy się 22 czerwca.

Premiery kinowe 2018. "The Lodgers. Przeklęci" - premiera 29 czerwca

Na zakończenie pierwszej połowy 2018 roku Hollywood postanowiło nas postraszyć. Stanie się to za sprawą filmu „The Lodgers. Przeklęci”. Po tragicznej śmierci rodziców Rachel i jej brat bliźniak - Edward samotnie zamieszkują mroczną posiadłość Loftus Hall. Według lokalnej legendy jest to dom przeklęty, nawiedzony przez dawnych mieszkańców - The Lodgers. Rodzeństwo musi przestrzegać określonych reguł, żeby przeżyć. Pomimo ostrzeżeń, Simon, zakochany w Rachel chłopak, chce odkryć prawdę o klątwie ciążącej na rodzinie. Kiedy przekracza próg domu, uruchamia lawinę śmiertelnych zdarzeń. Obsada mocno młodzieżowa: Bill Milner, Charlotte Vega i Eugene Simon. Premiera – 29 czerwca.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie