MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Sokólska Noc Muzeów '24 upłynie pod znakiem: książki, spaceru, wykładu i wernisażu

Martyna Jurkowska
Martyna Jurkowska
sok
Zbliża się Noc Muzeów, która od lat cieszy się ogromną popularnością. Gdzie warto wybrać się w tych dniach w Sokółce? Zobaczcie propozycje, które przygotował na Noc Muzeów Sokólski Ośrodek Kultury.

- Jak co roku włączamy się w ogólnopolską akcję kulturalną ph. Noc Muzeów. Rozpoczynamy w piątek (17 maja, godz. 18:00) spotkaniem z Pawłem Średzińskim wokół książki „Puszcza Knyszyńska” tom II /Kamienica Tyzenhauza, ul. Piłsudskiego 1/. Na spotkaniu obecni będą również bohaterowie książki. Będzie możliwość zakupienia publikacji wydawnictwa Paśny Buriat - mówi Aneta Tumiel z Sokólskiego Ośrodka Kultury.

Sobota, 18 maja, zapowiada się intensywnie. O godz. 11. placówka zaprasza na spacer zielarski po osiedlu Zielonym z zielarką Agnieszką Prymaka (ok. 90 min.). Obowiązują zapisy pod nr tel. 690 333 590, mailowo [email protected]. W planie rozpoznawanie roślin, które są naszymi sąsiadami w mieście i poznanie ich zastosowania w ziołolecznictwie. Nie zabraknie także garści informacji o historii tej części miasta.

- O godz. 16. meldujemy się w Muzeum Ziemi Sokólskiej, żeby wysłuchać wykładu Wojciecha Boćkowskiego pt. „W poszukiwaniu korzeni” o źródłach pozyskiwania wiedzy o swoich przodkach. Na godzinę 17:00 zaplanowaliśmy otwarcie nowej wystawy czasowej pt. „Wzgórza Sokólskie” autorstwa Wojciecha Panowa - informuje Aneta Tumiel.

W sobotę SOK zaprasza do bezpłatnego zwiedzania Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK od godz. 13. do 20.

Agnieszka Prymaka – fitoterapeutka, autorka marki „Zielska Kolonia”, a także jedna z bohaterek nowej publikacji „Puszcza Knyszyńska” tom II Pawła Średzińskiego
Paweł Średziński – dr nauk humanistycznych, historyk, publicysta, dziennikarz, miłośnik przyrody. Autor książek ‘Puszcza Knyszyńska. Opowieści o lesunach, zwierzętach i królewskim lesie, a także o tajemnicach w głębi lasu skrywanych’, ‘Syria’, ‘Przewodnik po kraju, którego nie ma’, ‘Rzeki. Opowieści z Mezopotamii, krainy między Biebrzą i Narwią leżącej…’ oraz (wspólnie z P. Dombrowskim) ‘Łoś. Opowieści o gapiszonach z krainy Biebrzy’
Wojciech Boćkowski – sokółczanin, historyk amator, pasjonat genealogii – autor artykułów dotyczących osób i wydarzeń historycznych związanych z ziemią sokólską oraz tłumaczeń, w tym spisów ludności z tego obszaru.
Wojciech Panow – fotograf, twórca wizualny. Ma na koncie dwie samodzielne wystawy fotografii. Działa w mediach społecznościowych promując Sokólszczyznę poprzez markę „Wzgórza sokólskie”

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

26-letni Ukrainiec próbował nakłonić Polaka do szpiegowania

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sokolka.naszemiasto.pl Nasze Miasto