Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wczoraj rozpoczęły się 10. Targi Książki w Krakowie

Małgorzata Stuch
Ubrani na czarno, z kredowobiałymi twarzami ozdobionymi wizerunkiem ostrego widelca, modele reklamowali książkę "Psychopaci są wśród nas" krakowskiego Wydawnictwa Znak.

Ubrani na czarno, z kredowobiałymi twarzami ozdobionymi wizerunkiem ostrego widelca, modele reklamowali książkę "Psychopaci są wśród nas" krakowskiego Wydawnictwa Znak.
Fotograf Adam Bujak, autor unikatowych albumów o Papieżu zachęcał osobiście na stoisku wydawnictwa Biały

Każdy z 412 wystawców 10. Targów Książki, które rozpoczęły się wczoraj w Krakowie (ul. Centralna 41a) przygotował atrakcje dla targowych gości. Niektórzy oferują książki po specjalnych, "targowych" cenach, inni zabawne gadżety: Bellona do książek dla dzieci dodaje maskotki, wydawnictwo Wolters Kluwer, specjalizujące się w publikacjach prawniczych, rozdaje miętowe drażetki, a na stoisko Zielonej Sowy zaprasza przy wejściu olbrzymia sowa. Przez cztery dni zaprezentowanych zostanie ponad 300 książkowych nowości, m.in. długo oczekiwana pozycja Wiktora Suworowa "Cofam wypowiedziane słowa" - druga część trylogii "Cień Zwycięstwa" o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej (wyd. Rebis) oraz "Wiersze ostatnie" Czesława Miłosza (Znak). Będą także spotkania z pisarzami, poetami i dziennikarzami. Goście targów mogą wziąć udział w konkursach i konferencjach, przygotowano też atrakcje dla najmłodszych.
- Targi to święto literatury. Obecność na nich potwierdziło wielu znakomitych twórców z Polski i zagranicy. Będą m.in. Joanna Chmielewska, Katarzyna Grochola, Sławomir Mrożek, Wiktor Suworow, Tomasz Lis, Hal Duncan - mówi Piotr Górnisiewicz z biura prasowego Targów. Spotkania z autorami odbywać się będą w halach targowych, ale również poza nimi, np. w teatrach i kawiarniach.
Podczas targów finał znajdą także liczne konkursy literackie. Wczoraj rozstrzygnięto 9. edycję konkursu im. Jana Długosza na najlepsze dzieło z dziedziny szeroko pojętej humanistyki. Nagrodę w wysokości 50 tys. zł otrzymał Piotr Piotrowski za książkę "Awangarda w cieniu Jałty. Sztuka w Europie Środkowo-Wschodniej w latach 1945-1989", wydaną przez wydawnictwo Rebis. Laureat jest profesorem i dyrektorem Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a jego książka to studium kultury artystycznej krajów środkowo-wschodniej Europy w okresie od końca II wojny światowej do upadku komunizmu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto