Wisła mistrzem Polski!

Koszykarki Wisły Kraków ponownie zostały najlepszą drużyną w Polsce
Koszykarki Wisły Kraków ponownie zostały najlepszą drużyną w Polsce Anna Kaczmarz
W trzecim meczu finał TLBK koszykarki Wisły Can-Pack Kraków ponownie pokonały Artego Bydgoszcz, tym razem 53:48 (12:16, 16:12, 14:7, 11:13). Tym samym po raz trzeci z rzędu zostały mistrzyniami Polski.

Spotkanie było bardzo wyrównane. Kluczowa okazała się trzecia kwarta, którą wiślaczki wygrały 14:7. W końcówce miejscowa drużyna nie uniknęła nerwów, bo 10-punktową przewagę rywalki w ostatniej minucie zmniejszyły do 3 pkt. Odwrócić losów walki jednak nie zdołały.

Dla Wisły 19 pkt zdobyła Yvonne Carter. W ekipie goście najskuteczniejsza okazała się Amisha Carter - 13 pkt.