Wszystko to, co należy wiedzieć o wczesnej rezerwacji w jednym wpisie

Materiał Partnera Zewnętrznego
Rozpoczęcie sprzedaży oferty wakacyjnej najczęściej ma miejsce jeszcze w trakcie, albo zaraz po zakończeniu obecnego sezonu letniego. W zależności od organizatora takie oferty noszą różne nazwy – first minute, wczesna rezerwacja, czy tak jak w Grecos Holiday - F!RST DEAL! Jak pokazują statystyki, Polacy coraz bardziej przekonują się do zakupu tego rodzaju oferty, ale jednak wciąż jest wiele osób, które uważają, że korzystniejszą opcją jest poczekać na tzw. lasty. Nie zawsze jest to słusznie podejście , o czym napiszemy poniżej.

Często zdarza się, że klienci sceptycznie podchodzą do tematu ofert przedsprzedażowych, charakteryzujących się znacznie niższymi cenami niż ma to miejsce w późniejszym czasie. Spowodowane jest to obawami, że organizator nie będzie w stanie odpowiednio zarobić na tak tanich ofertach i klienci spodziewają się przeróżnych haczyków i tekstów drobnym druczkiem na umowie. Fakty są jednak takie, że niższe ceny podczas trwania F!RST DEAL spowodowane są warunkami jakimi rządzi się rynek turystyczny. Hotele oraz przeloty zarezerwowane z dużym wyprzedzeniem objęte są po prostu niespotykanymi w pełni sezonu rabatami. Touroperatorzy również wychodzą klientowi naprzeciw dokładając od siebie różne gratisy, czy promocje na dodatkowe świadczenia. Jeśli i to nie przekonuje dotąd niezdecydowanych, poniżej przedstawiamy kilka ważnych argumentów potwierdzających słuszność wyboru ofert przedsprzedażowych.

Będziesz pierwszą osobą w pracy, która wybierze termin urlopu.

Częstą przyczyną rezygnacji z zakupu wczasów podczas przedsprzedaży jest obawa, że nie otrzymamy urlopu w konkretnym okresie. Rezerwując najlepszy dla siebie termin urlopu uprzedzasz ruch pozostałych współpracowników. Podczas gdy koledzy i koleżanki z pracy jeszcze nie myślą o wakacjach, Ty już będziesz miał potwierdzony termin. Jeżeli jednak okres Twoich wczasów faktycznie będzie mocno kolidował z planami szefa, czy pozostałych pracowników pamiętaj że w przedsprzedaży F!RST DEAL klienci otrzymują gwarancję bezkosztowej zmiany rezerwacji na atrakcyjnych warunkach. Pozwoli ona zachować swobodę i pewność, że możliwa jest zmiana planu jeżeli wydarzy się coś co uniemożliwi Ci wyjazd planowany z większym wyprzedzeniem.

Większe możliwości dla podróżujących z grupą przyjaciół

Planując wakacje z odpowiednio dużym wyprzedzeniem łatwiej będzie znaleźć nić porozumienia w większej grupie osób. Na klika miesięcy wcześniej jest większa szansa, że dostaniecie urlop w tym samym terminie. Zyskać można również zdecydowanie więcej czasu na zebranie grupy i znalezienie miejsca dla wszystkich w upatrzonym wcześniej hotelu. Rezerwując wakacje w szczycie sezonu będzie to już o wiele trudniejsze zadanie.

Najczęściej w first minute jest taniej, a na pewno zawsze będzie większy wybór hoteli niż w last minute
Odpowiedzią na pytanie dlaczego oferty last minute mogą być bardziej ryzykowne, a ceny mniej atrakcyjne jest przykład Grecji. Kierunek ten od kilku lat znajduje się w ścisłej czołówce wakacyjnych wyborów Polaków. W 2018 roku zanotowała ponad 30-procentowy udział w wyjazdach Polaków w okresie sezonu letniego. Drugie miejsce zajęła Turcja z niespełna 15-procentowym wynikiem. (źródło: Raport Polskiej Izby Turystyki – Zagraniczne wakacje Polaków 2018). Efektem takiego zainteresowania wczasami w Grecji są duże problemy ze znalezieniem satysfakcjonującej oferty w szczycie sezonu. Najbardziej widoczne jest to w przypadku hoteli dla rodzin z dziećmi. W hotelach ich ilość jest mocno ograniczona, a to one cieszą się największym zainteresowaniem podczas pierwszych tygodni, sprawiając że pozostałe dostępne w późniejszym czasie są już na wagę złota. Rozsądnie jest więc nie czekać na ofertę last, bo taniej pewnie już nie będzie, a może nie być już wcale.

Rezerwacje first minute wiążą się z niższą kwotą zaliczki

Podczas trwania przedsprzedaży organizatorzy najczęściej ustalają promocyjną kwotę zaliczki za wczasy. W ofercie F!RST DEAL biura Grecos Holiday pobierana jest znacznie niższa zaliczka niż regularne 30% wartości imprezy. Resztę należy uregulować dopiero na 30 dni przed wylotem. Warto mieć również świadomość, że kupując wakacje w ofercie last, trzeba będzie uiścić całą kwotę od razu po zarezerwowaniu imprezy. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie więc wykorzystanie tych kilku miesięcy od czasu wpłacenia zaliczki na zebranie oszczędności.
Co więcej, korzystając z promocji first minute, klienci mogą liczyć na niespotykane w późniejszym terminie zniżki, a oprócz tego dodatkowe rabaty. Zakup wakacji w ofercie F!RST DEAL w Grecosie oznacza np. do 40% rabatu od całej rezerwacji oraz w wybranych hotelach wakacje dla pierwszego dziecka gratis.

Promocyjna cena ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy

Nie jest możliwe, aby przewidzieć dokładnie zdarzenia o charakterze losowym. Aby więc zminimalizować ryzyko, rozsądnie jest sprawdzić, czy organizator wyjazdu zapewnia ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy na korzystnych warunkach. Jeżeli z powodów zdrowotnych podróż będzie niemożliwa, takie ubezpieczenie daje opcję rezygnacji z wyjazdu bez nieprzyjemnych konsekwencji. W ofercie F!RST DEAL biura Grecos Holiday oczywiście jest taka możliwość za jedyne 12 zł/os. a oprócz tego zapewniony jest pakiet gwarancji: najniższej ceny z last minute za 25 zł/os, najniższej ceny na rynku, niezmiennej ceny, czy też nieodpłatnej zmiany rezerwacji – te ostatnie Grecos zapewnia nam absolutnie gratis.

W przypadku gdy do wyjazdu zostało jeszcze kilka miesięcy, to sytuacja na rynkach paliwowych czy walutowych może się w znaczącym stopniu zmienić. Czego efektem może być wzrost ceny wycieczki za sprawą podniesienia jej kosztów. Gwarancja niezmiennej ceny w ofercie F!RST DEAL chroni przed taką ewentualnością, a organizator bierze na siebie ryzyko podniesienia cen.

Mniej stresu związanego z planowaniem wakacji

Warto sobie w tej chwili przypomnieć pośpiech przed poprzednimi wakacjami. Naprawdę nie warto planować wszystkiego na ostatnią chwilę, szargając sobie i całej rodzinie nerwy. Podpowiadamy: Zacznij przygotowania dużo wcześniej i miej spokojną głowę.
Planowanie to najprzyjemniejsza część przygotowań do wakacji, można więc ten czas spędzić czytając przewodniki, inspirując się blogami podróżniczymi czy też relacjami z wypraw. Wszystko byle nie dać się przygnieść jesienno-zimowej szarości za oknem i codziennym obowiązkom.
Każdego roku większa ilość klientów biur podróży decyduje się na rezerwację wakacji z większym wyprzedzeniem. W tym roku niemal 29% Polaków dokonało rezerwacji w biurze podróży w okresie powyżej trzech miesięcy od terminu wyjazdu (źródło: Raport Polskiej Izby Turystyki – Zagraniczne wakacje Polaków 2018)

Mniejsze prawdopodobieństwo narażenia się na overbooking

W szczycie sezonu niejednokrotnie organizator otrzymuje informacje od hotelarza o overbookingu (zostało przyjętych więcej rezerwacji niż miejsc w hotelu). W takim przypadku najczęściej to kolejność zgłoszeń decyduje o przeniesieniu klientów do innego hotelu. Jeżeli istnieje tylko możliwość zaplanowania urlopu z większym wyprzedzeniem, to nie warto czekać na ostatnią chwilę. Zyskać można pewność, że znajdzie się oferta w najlepszym dla klienta terminie oraz dostępny będzie najbogatszy wybór hoteli w interesującym kierunku.

Komplet szczegółowych informacji na temat ofert F!RST DEAL! udzielą Państwu specjaliści z Biura Podróży Jagiellonia – najstarszego multiagencyjnego biura w Krakowie, świętującego w tym roku 25-lecie działalności. Biuro to jest tegorocznym laureatem najbardziej prestiżowej nagrody turystycznej w Polsce – Agent Roku 2018, przyznanej podczas VII Ogólnopolskiego Forum Agentów Biur Podróży! Zapraszamy Cię do naszej siedziby w Krakowie przy ulicy Rakowickiej 20 (vis a vis Uniwersytetu Ekonomicznego) lub do kontaktu drogą telefoniczną (12 422 03 45) lub mailową ([email protected]). Jednocześnie przypominamy, że wszystkie z ofert objęte są gwarancją najniższej ceny w Polsce a do każdej rezerwacji otrzymujecie Państwo w prezencie kartę programu Najlepsi dla Najlepszych umożliwiającą skorzystanie ze specjalnych przywilejów w kilkunastu starannie wyselekcjonowanych firmach partnerskich.

jagiellonia.krakow.pl

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie