Karate rządzi w Krakowie. MŚ w karate tradycyjnym w Tauron Arenie [NOWE ZDJĘCIA]

red.
Na dwa dni TAURON Arena Kraków zmieniła się w stolicę światowego karate – wszystko za sprawą Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016, w którym udział wzięło ponad dwa tysiące zawodników z 38 państw, z pięciu kontynentów.

Tauron Arena Kraków. Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym [ZDJĘCIA]

Mistrzostwom Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016, które odbyły się w dniach 14-15 października, towarzyszyły zawody rozgrywane w innych głównych stylach oryginalnego karate. W ramach Światowego Festiwalu Renesans Karate-Do odbyły się także: XXIII Mistrzostwa Europy Karate Fudokan, Turniej Karate Koshiki Super Karatedo WGP i Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym. Turniej zakończył wyjątkowy mecz pomiędzy finalistami Mistrzostw Europy Karate Fudokan i Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym.

Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym w TAURON Arenie Kraków okazały się szczęśliwe dla naszej reprezentacji. Polacy startujący w kategorii seniorów wywalczyli 11 złotych medali – okazali się bezkonkurencyjni prawie we wszystkich konkurencjach, zdobyli dodatkowo 2 srebrne i 4 brązowe medale. Młodzieżowcy w konkurencjach indywidualnych wywalczyli 10 medali: 6 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy; juniorzy – 9 medali: 4 złote, 1 srebrny i 4 brązowe; kadeci – również 9 medali: po 3 złote, srebrne i brązowe. W konkurencjach drużynowych kadeci i juniorzy wywalczyli 4 krążki: 2 złote i 2 srebrne. Po raz pierwszy wśród seniorów kobiety rywalizowały w kumite drużynowym.

autor: Oskar Nowak