Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu piotrkowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
Pojawiły się oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu piotrkowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5 podane przez PKW. Jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu? Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki.
Wyniki wyborów do rady powiatu piotrkowskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KUKULSKI Robert Krzysztof: pozycja 1 : 5,69% (3 131 głosów)
- RYBAK Alicja Zofia: pozycja 2 : 5,69% (3 131 głosów)
- BŁASZCZYK Wojciech: pozycja 3 : 5,69% (3 131 głosów)
- MARUSIŃSKA Joanna Katarzyna: pozycja 4 : 5,69% (3 131 głosów)
- SZARLEJ Anna: pozycja 5 : 5,69% (3 131 głosów)
- RAWICKI Krzysztof Andrzej: pozycja 6 : 5,69% (3 131 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MAŁECKI Michał Stanisław: pozycja 1 : 3,48% (1 917 głosów)
- MROCZKOWSKI Krzysztof Jacek: pozycja 2 : 3,48% (1 917 głosów)
- GADECKA Małgorzata Agnieszka: pozycja 3 : 3,48% (1 917 głosów)
- WOJAKOWSKA-WOLSKA Anna Marlena: pozycja 4 : 3,48% (1 917 głosów)
- FILOCHA Zdzisław Andrzej: pozycja 5 : 3,48% (1 917 głosów)
- KORPAS Bogusława Danuta: pozycja 6 : 3,48% (1 917 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNI SAMORZĄDOWCY:
- KULIŃSKI Oskar Jakub: pozycja 1 : 2,7% (1 487 głosów)
- WOŹNICA Małgorzata Bogusława: pozycja 2 : 2,7% (1 487 głosów)
- ZAWISZA Rafał: pozycja 3 : 2,7% (1 487 głosów)
- AMARANTIDOU Wanda Krystyna: pozycja 4 : 2,7% (1 487 głosów)
- SOBCZYK Agnieszka Emilia: pozycja 5 : 2,7% (1 487 głosów)
- HAJNIAK Dawid Lucjan: pozycja 6 : 2,7% (1 487 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY POWIAT:
- GŁOWACKI Dionizy Adam: pozycja 1 : 1,94% (1 070 głosów)
- SZTARK Krzysztof Anatol: pozycja 2 : 1,94% (1 070 głosów)
- STĘPIEŃ Danuta Teresa: pozycja 3 : 1,94% (1 070 głosów)
- GWARDA Magdalena Maria: pozycja 4 : 1,94% (1 070 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYMIERZE SAMORZĄDOWE:
- ŁĄCZNY Piotr: pozycja 1 : 3,49% (1 921 głosów)
- KUSA Marcin Bogdan: pozycja 2 : 3,49% (1 921 głosów)
- ŻAK Katarzyna Patrycja: pozycja 3 : 3,49% (1 921 głosów)
- KOMAR Elżbieta: pozycja 4 : 3,49% (1 921 głosów)
- KRAWCZYK Aneta: pozycja 5 : 3,49% (1 921 głosów)
- NOWAK Mariusz Tomasz: pozycja 6 : 3,49% (1 921 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu piotrkowskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KONDASZEWSKI Krzysztof: pozycja 1 : 4,57% (4 058 głosów)
- PIETRASZKO Anna Irena: pozycja 2 : 4,57% (4 058 głosów)
- KOSIOREK Andrzej: pozycja 3 : 4,57% (4 058 głosów)
- PACHULSKA Marianna: pozycja 4 : 4,57% (4 058 głosów)
- PAWEŁCZYK Jacek: pozycja 5 : 4,57% (4 058 głosów)
- POŚCIK Bogusław Antoni: pozycja 6 : 4,57% (4 058 głosów)
- WOJCIECHOWSKA Zofia Marta: pozycja 7 : 4,57% (4 058 głosów)
- KOPEĆ Dariusz Paweł: pozycja 8 : 4,57% (4 058 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- OŚCIK Elżbieta Teresa: pozycja 1 : 3,49% (3 101 głosów)
- PIEKAREK Marceli Leonard: pozycja 2 : 3,49% (3 101 głosów)
- KORYTKOWSKI Jerzy Adam: pozycja 3 : 3,49% (3 101 głosów)
- KUJAWSKA-WĘŻYK Jolanta: pozycja 4 : 3,49% (3 101 głosów)
- KULA Katarzyna Jadwiga: pozycja 5 : 3,49% (3 101 głosów)
- KRAJEWSKA Agnieszka Monika: pozycja 6 : 3,49% (3 101 głosów)
- WĄS Barbara: pozycja 7 : 3,49% (3 101 głosów)
- STRUMIŁŁO Marcin Henryk: pozycja 8 : 3,49% (3 101 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNI SAMORZĄDOWCY:
- SMEJDA Krystian: pozycja 1 : 1,38% (1 228 głosów)
- ŚLIWIŃSKA Renata Maria: pozycja 2 : 1,38% (1 228 głosów)
- CICHURA Arkadiusz Tomasz: pozycja 3 : 1,38% (1 228 głosów)
- GLEJZER Iwona Anna: pozycja 4 : 1,38% (1 228 głosów)
- KŁYS Leszek Robert: pozycja 5 : 1,38% (1 228 głosów)
- MATERA Mariola Jadwiga: pozycja 6 : 1,38% (1 228 głosów)
- SOPAŁA Zbigniew Robert: pozycja 7 : 1,38% (1 228 głosów)
- WŁOCH Grzegorz Andrzej: pozycja 8 : 1,38% (1 228 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY POWIAT:
- CZAPLA Iwona: pozycja 1 : 1,16% (1 027 głosów)
- BOJANOWSKA Agata Elżbieta: pozycja 2 : 1,16% (1 027 głosów)
- ROBERT Jan Walerian: pozycja 3 : 1,16% (1 027 głosów)
- BADEK Jan Tadeusz: pozycja 4 : 1,16% (1 027 głosów)
- LEKS Władysław Stefan: pozycja 5 : 1,16% (1 027 głosów)
- ŻEGOTA Krystyna Barbara: pozycja 6 : 1,16% (1 027 głosów)
- KOZAKOWSKI Adrian Jan: pozycja 7 : 1,16% (1 027 głosów)
- KULA Grzegorz Józef: pozycja 8 : 1,16% (1 027 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYMIERZE SAMORZĄDOWE:
- SZYMAŃSKI Michał Kamil: pozycja 1 : 1,69% (1 502 głosów)
- ADAMCZYK Grzegorz Jerzy: pozycja 2 : 1,69% (1 502 głosów)
- DYBAŁA Izabela Anna: pozycja 3 : 1,69% (1 502 głosów)
- MAZURKIEWICZ Ryszard: pozycja 4 : 1,69% (1 502 głosów)
- WRÓBEL Łukasz Tadeusz: pozycja 5 : 1,69% (1 502 głosów)
- RYDZOWSKA Teresa Ewa: pozycja 6 : 1,69% (1 502 głosów)
- KACPEREK Mieczysław Sławomir: pozycja 7 : 1,69% (1 502 głosów)
- ŚMIECHOWICZ Małgorzata Ewa: pozycja 8 : 1,69% (1 502 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA BRONIARCZYKA „ALTERNATYWA DLA POWIATU”:
- BRONIARCZYK Piotr Andrzej: pozycja 1 : 0,33% (293 głosów)
- CIEŚLICZKA Marek Janusz: pozycja 2 : 0,33% (293 głosów)
- LIPIŃSKI Bartłomiej Jacek: pozycja 3 : 0,33% (293 głosów)
- ORYŃSKA Beata Małgorzata: pozycja 4 : 0,33% (293 głosów)
- KUCHARCZYK Maryla: pozycja 5 : 0,33% (293 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu piotrkowskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ŁYSOŃ Jerzy Józef: pozycja 1 : 6,15% (1 602 głosów)
- ZIMNA Barbara: pozycja 2 : 6,15% (1 602 głosów)
- OLAS Jerzy Stanisław: pozycja 3 : 6,15% (1 602 głosów)
- LISICKA Jolanta Helena: pozycja 4 : 6,15% (1 602 głosów)
- PEŁKA Jan Stanisław: pozycja 5 : 6,15% (1 602 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PIĄTEK Elżbieta: pozycja 1 : 6,05% (1 575 głosów)
- TOKARSKI Michał Tomasz: pozycja 2 : 6,05% (1 575 głosów)
- KONOPKA Grzegorz Jan: pozycja 3 : 6,05% (1 575 głosów)
- PABICH Bogusława Zofia: pozycja 4 : 6,05% (1 575 głosów)
- MISZTELA Julian Bronisław: pozycja 5 : 6,05% (1 575 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNI SAMORZĄDOWCY:
- ROST Tadeusz Paweł: pozycja 1 : 0,85% (221 głosów)
- BUDZKA Renata: pozycja 2 : 0,85% (221 głosów)
- LASKOWSKA Anna: pozycja 3 : 0,85% (221 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY POWIAT:
- LUDWIKOWSKA Alicja Magdalena: pozycja 1 : 2,09% (543 głosów)
- KLOC Sylwester Adam: pozycja 2 : 2,09% (543 głosów)
- PIWOWARSKA Katarzyna: pozycja 3 : 2,09% (543 głosów)
- LEWIŃSKA Bogusława: pozycja 4 : 2,09% (543 głosów)
- KWAŚNIAK Tomasz Wojciech: pozycja 5 : 2,09% (543 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYMIERZE SAMORZĄDOWE:
- MATYSZEWSKI Bernard Tomasz: pozycja 1 : 5,2% (1 355 głosów)
- MISZTELA Cezary: pozycja 2 : 5,2% (1 355 głosów)
- DUKOWSKA Joanna Aniela: pozycja 3 : 5,2% (1 355 głosów)
- SZULC Anna Ewa: pozycja 4 : 5,2% (1 355 głosów)
- GEMEL Tomasz Jan: pozycja 5 : 5,2% (1 355 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu piotrkowskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PIELUŻEK Robert Dariusz: pozycja 1 : 7,66% (3 447 głosów)
- JAKUBIAK Tomasz Antoni: pozycja 2 : 7,66% (3 447 głosów)
- PAWLIKOWSKI Marcin Adam: pozycja 3 : 7,66% (3 447 głosów)
- RELISZKA Edyta Anna: pozycja 4 : 7,66% (3 447 głosów)
- KAUC Jadwiga Maria: pozycja 5 : 7,66% (3 447 głosów)
- SOBIERAJ Marzena Elżbieta: pozycja 6 : 7,66% (3 447 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- OSSOWSKI Sylwester Stefan: pozycja 1 : 4,99% (2 247 głosów)
- JAKUBIAK Arkadiusz Tadeusz: pozycja 2 : 4,99% (2 247 głosów)
- DZIADCZYK Paulina Agnieszka: pozycja 3 : 4,99% (2 247 głosów)
- MACIASZCZYK Ewa Małgorzata: pozycja 4 : 4,99% (2 247 głosów)
- MAJEWSKA Karolina Julia: pozycja 5 : 4,99% (2 247 głosów)
- OGRODNIK Sławomir Henryk: pozycja 6 : 4,99% (2 247 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNI SAMORZĄDOWCY:
- ADAMCZYK Grzegorz Jan: pozycja 1 : 2,51% (1 131 głosów)
- KUKUŁA Marzena Agata: pozycja 2 : 2,51% (1 131 głosów)
- MAŚLANKA Przemysław Zbigniew: pozycja 3 : 2,51% (1 131 głosów)
- POCZECZYŃSKA Anna: pozycja 4 : 2,51% (1 131 głosów)
- CIENKOWSKA Iga Anna: pozycja 5 : 2,51% (1 131 głosów)
- JĘDRZEJCZYK Artur Łukasz: pozycja 6 : 2,51% (1 131 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYMIERZE SAMORZĄDOWE:
- CIEŚLAK Ryszard Franciszek: pozycja 1 : 1,36% (612 głosów)
- HENC-SIEBIATA Aleksandra Elżbieta: pozycja 2 : 1,36% (612 głosów)
- DRÓŻDŻ Anna Maria: pozycja 3 : 1,36% (612 głosów)
- OLSZEWSKI Grzegorz: pozycja 4 : 1,36% (612 głosów)
- PASTERNAK Ewelina Bożena: pozycja 5 : 1,36% (612 głosów)
- CIEŚLAK Grzegorz: pozycja 6 : 1,36% (612 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA BRONIARCZYKA „ALTERNATYWA DLA POWIATU”:
- BYKOWSKA Katarzyna Teresa: pozycja 1 : 0,28% (127 głosów)
- GOSZCZYŃSKI Jarosław Dominik: pozycja 2 : 0,28% (127 głosów)
- SENDERECKI Piotr: pozycja 3 : 0,28% (127 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu piotrkowskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MIŚKIEWICZ Katarzyna Regina: pozycja 1 : 5,4% (2 307 głosów)
- RAKOCZY Bartosz Marcin: pozycja 2 : 5,4% (2 307 głosów)
- SMOLAREK Zdzisława: pozycja 3 : 5,4% (2 307 głosów)
- RAKOWSKA Dorota Beata: pozycja 4 : 5,4% (2 307 głosów)
- KULBAT Paweł Marcin: pozycja 5 : 5,4% (2 307 głosów)
- LEC Mieczysław Karol: pozycja 6 : 5,4% (2 307 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WOJTYSIAK Dariusz: pozycja 1 : 3,39% (1 448 głosów)
- SARLEJ Zbigniew Józef: pozycja 2 : 3,39% (1 448 głosów)
- MARZEC Marzanna Zofia: pozycja 3 : 3,39% (1 448 głosów)
- KLIMCZYK Anna Maria: pozycja 4 : 3,39% (1 448 głosów)
- RUCIŃSKI Grzegorz Bogumił: pozycja 5 : 3,39% (1 448 głosów)
- BARANOWSKA Grażyna Halina: pozycja 6 : 3,39% (1 448 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNI SAMORZĄDOWCY:
- BORKOWSKI Bartosz Adam: pozycja 1 : 3,47% (1 482 głosów)
- KONISZEWSKA Katarzyna Ewa: pozycja 2 : 3,47% (1 482 głosów)
- DRAŃSKA Katarzyna: pozycja 3 : 3,47% (1 482 głosów)
- ŚCIEPŁEK Mirosław Adam: pozycja 4 : 3,47% (1 482 głosów)
- ZIELIŃSKA Paulina Marta: pozycja 5 : 3,47% (1 482 głosów)
- MAJCHROWSKI Przemysław Mikołaj: pozycja 6 : 3,47% (1 482 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYMIERZE SAMORZĄDOWE:
- STOBIECKI Mariusz Jan: pozycja 1 : 4,4% (1 880 głosów)
- BŁASZCZYŃSKI Janusz Roman: pozycja 2 : 4,4% (1 880 głosów)
- LASEK Anna Monika: pozycja 3 : 4,4% (1 880 głosów)
- SZKODZIŃSKA-ZAJĄCZKOWSKA Aleksandra Marta: pozycja 4 : 4,4% (1 880 głosów)
- NOWICKA Jolanta Maria: pozycja 5 : 4,4% (1 880 głosów)
- CZERWIŃSKI Ireneusz Włodzimierz: pozycja 6 : 4,4% (1 880 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że zbiera się wyniki uzyskane przez komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?